top of page
Ieškoti

Šv. Jono gatvės galerijos rūsiuose atidaroma klubo PENKTADIENIS 13 „PASKUTINĖ PARODA“


2022 gegužės 13d., penktadienį, 18:00val. Šv. Jono gatvės galerijos rūsiuose atidaroma klubo PENKTADIENIS 13 „PASKUTINĖ PARODA“


13 metų sukakties proga menininkų grupė „PENKTADIENIS 13“ kviečia į parodą, kuri simboliškai pamini klubo vykdomos meninės veiklos pabaigą.


Klubas, pagal savo įstatus gyvuojantis 13 metų, baigia savo laiką. Tai dar viena proga džiugiai šventei, apžvelgiant nueitus 13 metų su graudulingu liūdesiu pagalvoti apie nuveiktus darbus bei praleistą laiką. Kartu su nerimu ir neapibrėžtumu pasitikti ateitį, kurioje nėra nieko apčiuopiamo ir tvirto po kojomis.


„Esame tarpinėje būsenoje, truputį apsvaigę ir patys sau įtikėję, kad viskas bus gerai. Tai transformacijos būsena, kuri su visais jos nepatogumais lydi didelius pasikeitimus. Šitais neramiais laikais neturėtų būti kažkas neįprasto ar pavojingo, darome tai ką turime padaryti. Taip sugalvojom šią šventinę parodą, kuri yra ir paskutinė mūsų klubo manifestacija, prieš nugrimztant į praeitį.“


2009m. žiemą, penktadienio 13-tosios dienos vakarą buvo įsteigtas klubą. Prasidėjo aktyvi veikla. Kupini entuziazmo menininkai rinksi prie stalo kiekvienų metų 13 dienos penktadienį, kalbėdami apie įvairius neįmanomus dalykus. „Buvo labai įdomu, kalbos liejosi ilgai, tik gaila, kad nieko tokio reikšmingo iš viso to neatsimename.“


„Sekantis nenuspėjamas žingsnis buvo sumanymas surengti parodą, kuri įvyko 2013 m. Taip prasidėjo mums labai įdomi veikla, o savo meninius pasiekimus įprasminome simboliniame 13 parodų skaičiuje.“


Klubas savo kūryboje gvildeno idėjas ir reiškinius, kurie išeina už kasdienybės ribų, gyvenimo įpročių, logikos ir balansuoja ant absurdo ribos. „Reikia pasakyti, kad pagauti absurdo ribą itin nelengva. Šioje ribos pusėje yra įprastas, logiškas, rutinos gyvenimo grožis, kurį peržengus patenkama į savitą chaosą, neapibrėžtumą, neįmanomą ištverti jovalą. Tarp šių dviejų, dažnai persiliejančių būvių ir yra absurdo riba. Tai yra tik nedidėlė dalis mūsų klubo veiklos ir pasiekimų. Didžioji ledkalnio viršūnės dalis yra klubo veikla, paslėpta kasdienybėje, kur vyksta malonus plūduriavimas individualiose komforto zonose, stebint praeinantį gyvenimą.


Kad ir kaip nostalgiška, bei saldu būti atsigręžus į praeitį, šioje šventinėje parodoje yra ir šokiai. Tik čia šoka vienas mitinis šokėjas-Dievas Šiva. Savo negailestingu ir nepaliaujamu šokiu judindamas visa ką aplinkui. Šivos šokis yra visa griaunantis ir visa kuriantis vienu metu, tarsi tokiu būdu palaikantis pusiausvyrą. Visa kas atsiranda yra netrukus sugriaunama, tam, kad atsirastų vietos tam, kas dar bus sukurta. Mums negalima prisirišti prie praeities, derėtų nebelaikyti įsikibus kažko kas jau praėjo, reikia paleisti, palikti, netrukdyti srauto tėkmės. Nesibaiminti to, kas ateina, nes ir tai vėliau bus praeitis. Transformacija niekada nesibaigia, o galvoti apie klubo reikšmę, jo vietą galima, bet saikingai.


Viską apibendrinant norėtųsi pasinaudoti Komposto teorija: augalai, kad ir kokiais gražiais lapais žiedais bei vaisiais džiugina mus, atėjus laikui nudžiūva. Vėliau, bakterijų ir grybų dėka virsdami humusu, kuris yra maistas visų šaknims. Taip vienų augalų pabaiga duoda pradžią kitų augalų atsiradimui ir gyvenimui. Kompostas - yra tvirtas įrodymas, kad gyvenimas po mirties egzistuoja.“


Su geriausiais linkėjimais klubas „PENKTADIENIS 13“

Parodos dalyviai:

Artūras Makštutis- Maksimilianas, Bronius Duoba,Lidija Pakonaitytė, Gediminas Mažintas, Algimantas Kazlauskas, Samvelas Gandžumianas , Inga Sfinksas, Saulius Tamulevičius, Juozas Budzinauskas, Alė Kalėdienė, Marius Skudžinskas, Artūras Rožkovas.


Klubo „PENKTADIENIS 13“ nariai ir jų draugai kviečia visus, kas mato pasaulį (ki)tokį koks jis yra, pakeliauti po paralelinius pasaulius ir pasijusti juose saviems.


Paroda veiks iki gegužės 21 d.

Opmerkingen


bottom of page