top of page
Ieškoti

Žemės meno paroda Švedijoje skirta medžiams, kurioje dalyvauja lietuvių menininkė Greta Kardišiūtė


Rugpjūčio 19 dieną Trollhattan'e (Švedija), prasidėjo žemės meno simpoziumo paroda "Songs from the woods" („Medžių dainos“). Pats simpoziumas truko dvi savaites, kurio metu menininkai sukūrė žemės meno kūrinius.

Klausytis ir išgirsti medžius, jų garsus, būti miške, ir sukurti žemės meno kūrinius, buvo pakviesti 5 menininkai iš Vokietijos, Norvegijos, Švedijos ir Lietuvos. Menininkai 2 savaičių laikotarpyje dalyvavo ir trijuose seminaruose, kurių metu prisistatė ir pristatė savo kūrybą.

Šiame simpoziume buvo pakviesta sudalyvauti žemės meno kūrėja iš Lietuvos Greta Kardi-Kardišiūtė. Parodoje Trollhattan'e Greta Kardi pristato kūrinį "Return to the beginning" ("Grįžti į pradžią"). Mediniais barbekiu iešmukais dygsniuodama švediško miško žemę Greta Kardi-Kardišiūtė kūrinyje įpina saulės - saulėgrąžos simbolį ir kviečia grįžti į pradžią, grįžti į ramybę ir taiką, grįžti į namus. Šis simbolis atliepia šių dienų aktualijas. Menininkė kviečia pasėti savo mintyse daug taikos sėklų.

Greta Kardi-Kardišiūtė yra dizainerė, studijavo Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete, Lietuvoje yra surengusi personalines parodas „Tekstilė žemės mene“ ir „Erdvės šnabždesiai“, dalyvavo jungtinėse parodose ir bienalėse Lietuvoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Italijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Kanadoje. Pastaraisiais metais aktyviai dalyvauja žemės meno parodose, pleneruose ar simpoziumuose tiek Lietuvoje, tiek tarptautiniu mastu. Pagrindinė menininkės raiškos priemonė - mediniai barbekiu iešmukai, kuriais dygsniuojama žemė, kuriant įvairias kompozicijas.Daugiau apie Greta Kardi-Kardišiūtė: https://greta.pb.gallery/

Nuotraukos Greta Kardi-Kardišiūtė

Comments


bottom of page