top of page
Ieškoti

Žygimanto Kudirkos kūrinio „Totalus svetimumas“ anonsas


Gruodžio 23-28 dienomis Lietuvos dailininkų sąjungoje, Vokiečių g. 4, Vilnius bus rodomas naujausio tarpdisciplinio meno kūrėjo Žygimanto Kudirkos kūrinio „Totalus svetimumas“ video anonsas.


Tai trijų kanalų video kūrinys, kurio premjera įvyks sausio 13 d. Medūzos požemiuose specialiai sukurtoje įtraukiančioje video instaliacijoje. „Totalus svetimumas“ yra dar niekur nerodytas ir specialiai Medūzai sukurtas darbas, tačiau jo kuriamas pasakojimas jau spėjo patraukti auditorijos dėmesį kituose projektuose ir kolaboracijose, ypač – 2022 m. lapkričio mėnesį “Menų spaustuvėje“ pristatytoje operoje „Puikus naujas kūnas“ (kartu su Arturu Bumšteinu).


Kaip apie kūrinį rašė kuratorius Valentinas Klimašauskas, „Viena vertus, mes matome ir girdime kažką panašaus į futuristinę vizualinę ir garsinę sutartinę, kuriai būdingi aštrūs disonansiniai sąskambiai, intervalai tarp atskirų balsų irsinkopuoti ritmai. Atsižvelgiant į mūsų vis labiau technologijomis apaugantį pasaulį, kažkuria prasme, jei ne visi, tai bent dauguma mūsų dalyvaujame šiame naujame bio ir technologijų politikos pasaulyje, kuris mums daro spaudimą vis labiau galvoti apie save kaip dresuojamus, formuojamus kūnus, avatarus, psicho-lingvistiškai programuojamais personažus.“

Anonsą galima pamatyti Lietuvos dailininkų sąjungos (Vokiečių g. 4) darbo valandomis.


Opmerkingen


bottom of page