top of page
Ieškoti

10-oji Lietuvos tekstilės meno bienalė „Ateities laboratorija“


Baigiantis vasarai Vilniuje prasidės jubiliejinė 10-oji Lietuvos tekstilės meno bienalė „Ateities laboratorija“


Prieš prasidedant rudeniui, rugpjūčio 30 d., LDS galerijoje „Arka“ duris atvers 10-oji Lietuvos tekstilės meno bienalė, šiemet skiriama vizionieriškiems menininkų žvilgsniams atskleisti. Ryškiausių dabarties problemų kontekste tekstilės menas ypač aktualus tvarumo ir progresyvumo atžvilgiu dėl to, kad gali pagrįstai kritikuoti (ekonominių) resursų švaistymą, komercializmą, pramonės įtaką klimato kaitai. Užimdami problemų aktualizavimo poziciją, tekstilės menininkai kūryboje reflektuoja keblią globalinę padėtį, o pagrindinis bienalės dėmesys nukreipiamas į medžiagiškumą ir jo inovatyvacijas.


Paroda orientuota į kūrybinius eksperimentus, mokslo ir technologijų pažangos atskleidimą tekstilės srityje. Ekspozicijoje svarstoma ar šiuolaikinis mokslas, tarnaujantis naujų medžiagų ir pluoštų kūrimui, žengia kartu su ekologinėmis iniciatyvomis? Parodos autoriai koncentruojasi į XXI a. materialiąją ir konceptualiąją tekstilės būtį: tvarias medžiagas, naujas kūrimo ir gamybos technologijas.


Menininkių Žydrės Ridulytės ir Silvijos Juozelskytės kuruojamoje bienalėje dalyvaus daugiau kaip 10 lietuvių autorių bei trys menininkės iš Lenkijos. Bienalėje savo kūrinius pristatys Jolanta Sendaitė-Paulauskienė, Lolita Tučinskaitė ir Indrė Spitrytė, eksperimentuojančios su audinių kūrimu iš dumblių, mielių ar bakterijų. Jų gretas papildys jau žinomi ir įvertinti kūrėjai: kūrybinėje praktikoje naujovių nevengianti Liucija Kryževičienė, kūrinius įvietinantis skulptorius Andrius Erminas, grupė „Baltos kandys“, veikloje tekstilės meną supinančios su fotografijos, vaizdo ir performanso menais, Norvegijoje gyvenanti ir kurianti menininkė Kristina Daukintytė Aas, ekperimentuojanti skaitmeninio žakardo technika bei kiti kūrėjai.


Lietuvos tekstilės meno bienalė šį kartą plečia geografinius horizontus ir pristato ne tik vietinius, bet ir užsienio autorius. Parodoje dalyvauja menininkės Ludwika Żytkiewicz-Ostrowska, Izabela Wyrwa ir Magdalena Soboń iš Lenkijos. Jos pristato kolektyvinę instaliaciją „Sujungti iš naujo“ („Reconnected“), kurioje individualios menininkių kūrybinės praktikos susisieja per kiekvienos siekį suvokti gamtą. Eksponuojamų kūrinių kolekcija atskleidžia autorių žavėjimąsi gamtos tobulumu ir pastangas apčiuoti žmogaus ir jį supančio pasaulio santykių sudėtingumą. Nors menininkės pasitelkia skirtingus vaizdo pateikimo ir prieigos būdus, pagrindinis jų kūrybos elementas yra kontaktas su medžiagomis.


Bienalės metu numatoma visuomenei atvira kūrybinių dirbtuvių, perfomansų, ekskursijų ir seminarų programa, kuri vyks iki rugsėjo pabaigos. Detalesnė informacija bus viešinama artėjant renginio datai.


Projekto rėmėjai: Lietuvos dailininkų sąjunga, Vilniaus miesto savivaldybė.


Projekto partneriai: Lenkijos kultūros institutas Vilniuje, Vilniaus lenkų kultūros namai, žurnalas „Centras“, Strzemińskio Lodzės dailės akademija (Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego), Vilniaus dailės akademija


Nuotrauka asociatyvi. Šaltinis: unsplash.com

コメント


bottom of page