top of page
Ieškoti

Adelės Liepos Kaunaitės paroda „Šviesa tarp debesų“ galerijoje „Arka“


Balandžio 6 d., ketvirtadienį, 18 val., LDS galerijoje „Arka“ (Aušros Vartų g. 7, Vilnius) atidaroma Adelės Liepos Kaunaitės paroda „Šviesa tarp debesų“. Autorė pristato skirtingų raiškų – tapybos, skulptūros ir eksperimentinius – kūrinius, kuriuos apjungdama į tris meno laboratorijas ieško šviesos tiek fiziniu, tiek dvasiniu lygmeniu. Anot menininkės, kiekvienas kūrinys prabyla apie įvairias žmogaus ir gamtos istorijas, apie visą planetą supynusias medžių ir grybų šaknis, apie spalvų paieškas tarp debesų.


Dvi iš parodoje eksponuojamų menininkės laboratorijų sutvertos pabrėžiant natūralius gamtos elementus. Viena jų, pavadinta „Medžių rasė art lab.“, tai skulptūros iš apleistose sodybose palikto natūralaus medžio ir pramoninių stačiakampių kaladėlių. Kombinuodama du skirtingus medienos darinius, autorė tarsi jungia praeitį ir dabartį, natūralumą ir gamybą, organiką ir apdirbimą. Kita laboratorija - „Grybų rasė art lab.“ - sudaryta iš eksperimentinių autorės kūrinių. Labiausiai žinoma kaip tapytoja, šioje laboratorijoje Kaunaitė medinius porėmius aptraukia grybų substancija ir taip sujungia dvi atskiras gamtos žaliavas. Trečiojoje laboratorijoje dominuoja kultūra - „Spalvų rasė art lab.“ - sudaryta iš menininkės tapybos darbų, kuriuose vis dalyvauja abstrahuoti mistiniai personažai.


Skirtingų laboratorijų arba parodoje eksponuojamų kolekcijų ryšį Kaunaitė apibendina kaip žmogui įdiegto pasaulio parafrazę. Autorės manymu, tai – gamtos ir savęs tausojimas, savų šaknų paieškos, plačios pažiūros, kurios nurodo į drąsią mąstyseną.


Adelė Liepa Kaunaitė – aktyviai kurianti lietuvių jaunosios kartos menininkė, surengusi daugiau kaip 30 personalinių parodų bei sudalyvavusi penkiose dešimtyse grupinių projektų Lietuvoje. Užsienyje autorės kūryba pristatyta Estijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Olandijoje ir kitur. Menininkė taip pat nuosekliai dalyvauja pleneruose Lietuvoje, Lenkijoje ir Vokietijoje. Nuo 2016 m. Kaunaitė yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė. 2010 m. menininkė įkūrė autorinę „Mėnulio galeriją“.


Paroda atidaroma balandžio 6 d, 18 val. Renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijų priemonėse.


Galerijos „Arka“ (Aušros Vartų g. 7, Vilnius) naujasis darbo laikas: trečiadienį–penktadienį 12-20 val., šeštadienį-sekmadienį 12–17 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).


Paroda veiks iki balandžio 26 d. Paroda yra galerijos „Arka“ ir Lietuvos dailininkų sąjungos kūrybinės programos dalis. Organizacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Comments


bottom of page