top of page
Ieškoti

Aistės Bugailiškytės paroda „Damos ir interjerai“: tarp svaiginančių interjerų ir savirefleksijos


Aistė Bugailiškytė „Gyvenimo tėkmė“, dr., al., 110x90 cm.

2023 m. balandžio 6 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Naujojoje Klaipėdos galerijoje (mados ir verslo centre „Herkaus galerija“, H. Manto g. 22, Klaipėda) atidaroma vilnietės menininkės Aistės Bugailiškytės personalinė tapybos darbų paroda „Damos ir interjerai“.


Tapytoja Aistė Bugailiškytė naujausioje parodoje „Damos ir interjerai“ pasirenka analizuoti ir jungti dvi skirtingas minties trajektorijas, temas – moterų ir interjerų. Savo kūryboje tarsi transformavusi 19 amžiuje populiarų „interjero portretų“ (pranc. Interior portrait) žanrą, tapytoja žiūrovą iš karto nukelia į sentimentalius ir teatrališkus, sodrių spalvų pripildytus ir įtaigius pasakojimus.


Aistės Bugailiškytės paveiksluose pasakojimai yra itin siužetiški. Autorė meistriškai per žmogaus figūrą ar minimalią interjero detalę geba sukelti jausmus, giliai žiūrovo vidinį pasaulį paliečiančius, vaizduotę žadinančius. Ryškios spalvos, kontrastingi jų deriniai, potėpiai konstruoja tapytojos įtaigų vizualųjį pasakojimą. Tapytoja Aistė Bugailiškytė žiūrovui tarsi atveria savo dienoraščio puslapius, parodo tam tikrus gyvenimo momentus.


„Kūryboje aš ieškau tokių įvaizdžių, kurie man yra priimtini tam tikrais gyvenimo etapais. Mano kūryboje svarbų vaidmenį užima subjektyviai interpretuojama praeitis ir ją supanti aplinka dabarties akivaizdoje“, – apie savo kūryba kalba vilnietė tapytoja Aistė Bugailiškytė.


Aistės Bugailiškytės paveiksluose mes sutinkame tarsi autorės alter ego – tai žavios damos, grakščiais siluetais, vienos ar būryje svajojančios ir mylinčios įstabiuose interjeruose, kurie gali būti tiesiog subjekto vaizduotės vaisius. Tai sukuria pretekstą pačiai autorei pasinerti į savirefleksijas, susikurti saugia erdvę sau. Bet Aistė Bugailiškytė kartu kviečia ir žiūrovą drąsiai įžengti į šį ryškų, itin literatūrišką ir jaukų interjerų pasaulį, pasivaikščioti po jį atsisakius visų išorinio pasaulio dirgiklių.


Apie Aistę Bugailiškytę


Aistė Bugailiškytė gimė 1981 m. Vilniuje. 2005-aisiais baigė Vilniaus dailės akademijoje tapybą pas Kostą Dereškevičių, Arvydą Šaltenį ir Algimantą Joną Kurą. Būtent šie didieji tapybos grandai pastūmėjo menininkę suformuoti savitą tapybos stilių. Taip 19 amžiuje itin populiarus „interjero portretų“ (pranc. Interior portrait) tapybos žanras Aistės Bugailiškytės kūryboje tampa išskirtiniu bruožu, kur dera klasikinės lietuvių koloristinės mokyklos filosofija.


Nuo 2004-ųjų Aistė Bugailiškytė aktyviai dalyvauja parodinėse veiklose. Lietuvoje ir užsienyje yra surengusi ne vieną personalinę parodą, dalyvavusi grupinėse parodose ir pleneruose.


Tapytojai Aistei Bugailiškytei kūryboje itin išlieka svarbu spalvinio bei figūratyvinio meistriškumo siekis ir dienoraštinis kalbėjimas, kuriame įvaizdžiai teiktų stiprią savirefleksiją.


Paroda veiks iki gegužės 4 d.


Meno kritikas Astijus Krauleidis-Vermontas

Comments


bottom of page