top of page
Ieškoti

Atidaroma interaktyvi Jūratės Stauskaitės paroda „Sau pačiai“.

Kovo 1 d. Marijos ir Jurgio Šlapelių muziejaus galerijoje atidaroma interaktyvi Jūratės Stauskaitės paroda „Sau pačiai“.


Bus eksponuojama didelė autorės tapybos darbų kolekcija, apimanti 50-ies metų laikotarpį, grafikos darbai, nuotraukos, instaliacijos ir kt.


Paroda vyks iki kovo 20 dienos.

 

Jūratės Stauskaitės paroda „Sau pačiai“ atveria žinomos grafikės ir piešėjos nežinomą kūrybos puslapį. Šalia daugybės veiklų meninėje plotmėje ir kultūriniame gyvenime ji nuosekliai, tegul ir epizodiškai, ieško savęs tapyboje, fotografijoje, instaliacijose, etc.


Ypač netikėta gana gausi ir nevienareikšmiška tapybos kolekcija, apimanti laikotarpį nuo 1974 metų iki šių dienų, kuriame atskiruose perioduose ryškūs tradicinės „lietuviškos“ tapybos pėdsakai, kuriuose galima atsekti jos mėgiamų autorių Algimanto Kuro, Ričardo Vaitiekūno, vėlesniuose ieškojimuose – Vlado Eidukevičiaus ar Antano Martinaičio žvilgsnių.


„Įnirtingiau ėmiausi spalvų, kai išgirdau apie tapybos mirtį, – sako autorė. – Džiaugiuosi, kad nesu „pakrikštyta“ tapytoja, iš kurios būtų tikimasi stiliaus ir meistriškumo, – tiesiog man gera tapyti. Darau tai su malonumu. Ypač vasarą kaime, kai mano objektu tėra oras, dangus, medžiai ir gėlės“.


Be tapybos muziejaus Požemio galerijoje eksponuojami grafikos darbai, fotografijos, instaliacijos ir videofilmai.

 

Marijos ir Jurgio Šlapelių namo-muziejaus administracija

Pilies g. 40, LT-01123 Vilnius

Tel. ir faksas 2610 771

Comentários


bottom of page