top of page
Ieškoti

Aurelijos Kairytės-Smolianskienės tapybos darbų paroda „Maudynės po mėnuliu“


„Maudynės po mėnuliu“ yra vienas iš parodoje eksponuojamų darbų pavadinimų. Jų, žinoma, yra ir daugiau: „Žydų gatvė“, „Pieva ir veidrodėlis“, „Sapno žemė“. Šie kūriniai pasakoja skirtingas istorijas. Man patinka kurti vaizdus ir pasakoti įvykius, kurie atsiranda iš nieko – neapgaudinėju žiūrovų, vaizdai ir įvykiai tikri. Jie buvo atsitikę man arba kažkam kitam, arba buvo susapnuoti mano, kažkieno, o gal jūsų. Vaizdai yra tikri tiek, kiek žiūrovas gali įsivaizduoti kūriniuose vykstančias istorijas. Bet gydytojui, santechnikui, mokytojui, vadybininkui ar bet kuriam kitam praeiviui darbai gali atskleisti ir kitas paslaptis nei tam, kuris juos sukūrė. Tai, ką pajusite, priklauso ne tik nuo manęs, bet ir nuo jūsų. Šiuose darbuose veiksmo gali būti daugiau nei meno. Ką istorijos primena jums?


Gimiau Vilniuje. Dar ankstyvoje vaikystėje supratau, kad negaliu gyventi nepiešdama, todėl būdama 6-oje klasėje pradėjau mokytis Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Vėliau Vilniaus dailės akademijoje baigiau magistrantūros bei bakalauro studijų programas. 2021 m. įstojau į Lietuvos dailininkų sąjungą ir įgijau meno kūrėjo statusą. Kuriu skirtingomis priemonėmis – lieju akvareles, tapau aliejiniais dažais. Mano kūrinių yra įsigiję užsienio šalių meno kolekcininkai. Darbų yra Didžiojoje Britanijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Rumunijoje, Tailande, Vokietijoje. Gyvenu ir dirbu Utenos rajone.


@aurelija.artist


Paroda veikia Visagino kultūros centro „Draugystė“ parodų salėje (Parko g. 7, LT-31130 Visaginas) nuo gegužės 3 d. iki birželio 5 d.


Comments


bottom of page