top of page
Ieškoti

Birutės Stulgaitės paroda „Šuorais“

NEIŠSAKYTI IKI GALO, O PRABILTI TIK UŽUOMINA

Birutės Stulgaitės paroda „Šuorais“ atsidarys Antano Mončio meno muziejuje Palangoje


© Birutė Stulgaitė. Foto Arūnas Baltėnas

Metalo menininkės Birutės Stulgaitės personalinė paroda „Šuorais“ (gintaras, popierius, piešiniai) atsidarys gegužės 15 d. 17.00 Antano Mončio meno muziejuje Palangoje. Menininkė savo kūryboje nuolat akcentuoja  natūralumo ir redukcijos vertę, o šuoras kaip momentinė pagava, trumpa patirties akimirka, vėjo gūsiams nuvilnijant vandens paviršiumi ar laukais, menininkės kūryboje kyla iš vienio su gamta, neišsakymu, grynumu, minimalizmu.


Kitados kritikai Stulgaitės kūrinius pavadino „keičiančiais suvokimą apie gintarą“. Nors iš gintaro darbus ji kuria epizodiškai, tačiau jis yra svarbi meninės tapatybės dalis. Parodoje žiūrovai išvys objektus su  gintaru, kuriuose naudojamas organinės medžiagos, taurieji metalai, tačiau [–] būtent gintaro medžiagiškųjų savybių sukeliamos asociacijos yra meninių idėjų ir estetinio poveikio pagrindas, [–] o gintaras nušlifuotas taip, kad sugertų ir atspindindėtų šviesą kaip lęšis, šviesesnės ar tamsesnės  spalvos, skaidrus arba dalinai skaidrus, – sako menotyrininkė Pillė Veljataga.


© Birutė Stulgaitė. Foto Arūnas Baltėnas

Menininkė nuolat laužo stereotipus, o jos sugebėjimų dėka netikėtai atsiskleidžia japoniško popieriaus, surūdijusio vinies ar kitų aplinkoje atsitiktinai randamų daiktų ir sidabro grožis. Dar 1980 m., menininkė, paukščių skeleto idėją panaudojo kūryboje, tapdama viena naujovių pirmeivių. Apie antivartojimo būtinybę šiuolaikiniame gyvenime, pažeidžiamoje ir poilsiautojų nuolat eksploatuojamoje Baltijos jūros aplinkoje bus kalbama ir parodoje.


Specialus ekspozicinis sprendimas ir apšvietimas  suteiks galimybę patirti kūrinį iš skirtingų žiūrėjimo taškų ir menininkės objektų medžiagiškumą (trapumą, aštrumą, lydumą ar blizgesį).© Birutė Stulgaitė. Foto Arūnas Baltėnas

Meistriška papuošalų ir plokštuminių darbų paroda „Šuorais“ taps išskirtine proga muziejaus lankytojams susipažinti su vienos ryškiausių metalo meno srities atstovių, tikros žemaitės iš Dryžų, Birutės Stulgaitės kūryba.

 

Saulė Mažeikaitė

 

Gegužės 16 d. 13.00 - 14.00 kviečiame pasivaikščioti po parodą su menininke Birute Stulgaite

Paroda veiks iki birželio 30 d.

 

Ekspozicijos autorė: Audronė Kondratienė

Partneriai: Antano Mončio meno muziejus, Palangos m. savivaldybė

 

Parodą iš dalies remia:

„Archestra“

„Fontano kambarys“ www.fo-room.com

Lietuvos kultūros taryba

 

Daugiau apie menininkę ir jos biografija rasite čia:

Comments


bottom of page