top of page
Ieškoti

Broniaus Gražio ir Arvydo Ališankos paroda (PO)MIŠKIS 3


B. Gražys. Pjūviai 2023

Kovo 15 d., penktadienį, 18:00 val. KADS Baroti galerijoje (Didžioji vandens g. 2/ Aukštoji g. 1, Klaipėda)  atsidarys  tapytojo Broniaus Gražio ir skulptoriaus Arvydo Ališankos paroda (PO)MIŠKIS 3.


Pomiškis Vikipedijoje apibrėžiamas kaip po miško skliautu želiantis miško atžalynas, galintis sudaryti naują medyną. Parodoje eksponuojamos tapytos drobės ir sukonstruotos skulptūros metaforiškai perfrazuoja pomiškio idėją. Po BAROTI galerijos skliautu želiantis minčių apie mišką atžalynas pateikia savitą požiūrį į miško gyvybingumą ir jo likimą.


Šiuo atveju kalbame apie tapybos ir skulptūros sinergiją. Miško natūra derinama su žmogaus kūryba ir vaizduote. Parodoje dvimatės tapybos ir trimatės skulptūros formų kalbos tekstai pasakoja apie žmogaus ir medžio amžinąją draugystę. Deja, kad atsirastų atžalynas, reikia sunaikinti mišką ir ta draugystė ne visada tampa tokia šviesi.A. Ališanka. Šarvas 2017

Permąstytoje BAROTI galerijos erdvėje rodomi tapybos ir skulptūros kūriniai, nors turi skirtingas raiškas, savitas estetines ir energetines auras, tačiau tikime, kad šioje erdvėje jie puikiai susikalba tarpusavyje.   


Tapybos stačiakampiai tarsi langai į paslaptingas gamtos teritorijas, kuriose žmogaus ir miško santykis gali būti artimas ir pakankamai dramatiškas. Galerijos erdvėje dėliojami skulptoriaus rankomis ir mintimis sukonstruoti tvariniai iš medžio šakų. Skulptūrinės vizijos paradoksas, paukščių statybinė medžiaga (šakos) virsta skulptoriaus medžiaga.


Miškas su visu savo turiniu yra gyvybė ir atgaiva, paslaptis, šviesa ir naktis... /Bronius Gražys ir Arvydas Ališanka/

 

Paroda Baroti galerijoje veiks iki balandžio 10 d.

Comments


bottom of page