top of page
Ieškoti

Dainiaus Trumpio personalinė paroda galerijoje „Meno Parkas“






Balandžio 3 d. (trečiadienį) 18 val., galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) vyks menininko Dainiaus Trumpio personalinės parodos „2/1“ atidarymas. Kviečiame apsilankyti!


Galerija „Meno parkas“ džiaugiasi galėdama pristatyti menininko Dainiaus Trumpio parodą 2/1. Iš dviejų skirtingų kolekcijų sudaryta paroda – tai gilus tyrimas apie buitiškumo, materialumo ir egzistencinių apmąstymų temas.


Antrajame aukšte esančioje kolekcijoje Buitis eksponuojami 2022–2023 m. sukurti asambliažai. Kolekcijos atspirties tašku tampa pilka cinkuoto metalo spalva, tai tartum nulinis taškas. Sustingimas. Pauzė prieš veiksmą. Pusiaukelė tarp kažko neaprėpiamai didelio ir neapčiuopiamai mažo. Tai gyvenimiškos buities ir paprastumo inspiruoti meno kūriniai. Šiuo atveju, buitis yra trancendentiškai išaukštinta kaip įkvėpėja, sufleruotoja ir pozuotoja. Ji atsiskleidžia visu savo mistišku realumu – per medžiagiškumą, kvapą, atspindžius, garsus. Ir svarbiausia, kad tai vyksta nenutrūkstamai, reikia tik matyti, klausyti, užuosti ir ne visada būtina tai suvokti. Užtenka būti ir patirti.


Trečiajame aukšte esanti eksperimentais paremta kolekcija estetiškai skiriasi, tačiau išlaiko teminį tęstinumą. Čia Trumpis tyrinėja neapdorotą materiją ir medžiagų irimą, kviesdamas apmąstyti egzistencijos nepastovumą pristatydamas naujausius – 2024 m. sukurtus kūrinius. Kiekvienas darbas tarnauja kaip meditacinė vieta, kurioje galima apmąstyti atsiradimo, virsmo ir išnykimo prigimtį. Taip, kaip mūsų prisiminimai išsikreipia, kinta bei miršta, taip ir materialios medžiagos patiria panašius procesus. Ypatingai tai atsiskleidžia per formos transformaciją, kaitą, ir, netgi, medžiagiškąjį jos sunykimą. Kyla maloni euforija matant nepriekaištingai išlietą metalą ar tobulos geometrinės formos plastiko ruošinį, suvokiant, kiek daug potencialo slypi šiose medžiagose ir akylai tyrinėjant, stebint į ką visa tai pavirsta ir kas lieka.

 

Paroda galerijoje „Meno parkas“ veiks iki balandžio 28 dienos.

 

Galerija „Meno parkas“

Rotušės a. 27, LT-44279 Kaunas, Lietuva

Opmerkingen


bottom of page