top of page
Ieškoti

Dovilės Tomkutės paroda AUTOPORTRETAS TĖKMĖJE


Vidmanto Martikonio galerija-muziejus „Autoportretas“, Pilies g. 12, Vilnius, www.vilnoja.lt


Parodos atidarymas

2023 m. spalio 13 d., penktadienį, 18 val.


Paroda veiks iki gruodžio 3 d.


Dovilė Tomkutė gimė 1963 m. spalio 13 d. Dailininkė-grafikė, daugiau nei 30 m. dirbanti dailės parodų rengimo srityje Lietuvoje ir užsienyje, paraleliai dirbanti kūrybinį darbą. Yra surengusi daugiau nei 900 Lietuvos ir užsienio menininkų parodų, Lietuvos dailės pristatymų įvairiose šalyse ir miestuose: Vašingtone, Čikagoje, Maskvoje, Pekine, Stambule, Londone, Zalcburge, Reikjavike ir t.t. Pati dalyvavo daugiau nei 70 parodų, surengė 25 personalines parodas.

Gimė ir augo aktorių šeimoje, baigė M.K. Čiurlionio meno mokyklą, Vilniaus dailės akademiją, grafikos specialybę. Nuo vaikystės labai mėgo piešti. Idėjų savo darbams semiasi iš savo aplinkos, spontaniškai pamatytų ir sugalvotų vaizdinių ir neišsemiamos gamtos, jos nuotaikų, spalvų ir faktūrų.

„Žmogaus veidas ar figūra padeda man išreikšti emociją, be jo sunkiai išsiverčiu. Neretai modelis savo darbams esu pati, o jei ir nesu, personažai dažnai tampa panašūs į autorių. Juk kiekvienas menininkas, piešdamas modelį, visada nupiešia bent dalį savęs. Dar studijų metais greta tradicinės grafikos kūrimo pamėgau fotografiją. Gaudau atspindžius, debesis, vandens raibulius, įdomius medžius ir augalus, įvairias gamtos faktūras. Skaitmeninė fotografija praplėtė įprastas grafikos išraiškos priemonių ribas ir leido įžengti į platesnę vizualią dimensiją, realių vaizdinių pasaulį. Kažkada vykusiai parodai apie tradicinės ir šiuolaikinės grafikos ryšį ėmiausi perkurti savo ankstesnius darbus, sukurtus oforto ir litografijos technikomis. Taip gimė ištisi darbų ciklai, kuriuos su užsidegimu tęsiu iki šiol. Darbus kuriu ilgai ir kruopščiai, naudoju daug foto sluoksnių, piešiu kompiuterio pagalba. Kartais naudoju savo piešinių fragmentus, o kartais anksčiau sukurtus grafikos darbus eksponuoju greta. Pritariu nuomonei, kad skaitmeninė grafika negali visiškai atstoti pieštuko ar teptuko, gyvo menininko rankos prisilietimo. Tačiau šiuolaikinės technologijos yra tik papildoma priemonė, padedanti autoriui kūrybos procese įgyvendinti savo idėjas.

Paroda „Autoportretas tėkmėje“ yra skirta mano asmeninei ir kūrybos sukakčiai paminėti. Parodoje eksponuojami įvairiais laikotarpiais ir įvairiomis technikomis sukurti darbai, daugiausiai autoportretai. Iš visų pasaulio žmonių kiekvienas geriausiai pažįstame save, kasdien matome daugybėje atspindžių ir situacijų, pažįstame save tikrąjį ir regimąjį. Santykis su vidiniu „aš“ ir yra pagrindinė daugumos mano darbų ir parodos tema.

Šiuo metu visi mes išgyvename sudėtingą, pilną nerimo ir iššūkių laiką. Pasaulyje kyla daug agresijos, griūna gyvenimai, žūsta žmonės. Kur link eina pasaulis, kaip mes galime jį įtakoti? Kiek prasmingas tokiomis aplinkybėmis yra menas? Norėčiau, kad mano darbai atneštų žiūrovui susikaupimą, šviesą ir ramybę. Kviečiu žiūrovus pasidalinti emocijomis, apmąstyti žmogiškąsias vertybes... „Parodos autorė Dovilė Tomkutė

Bình luận


bottom of page