top of page
Ieškoti

Eglė Ridikaitė. NAMO


Kviečiame į tapytojos Eglės Ridikaitės parodos NAMO atidarymą, kuris įvyks balandžio 27 d. (ketvirtadienį), 18 val., galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas).


Intensyviai dirbanti menininkė pastaruosius metus savo kūrybą vystė buvusios Vilniaus Didžiosios sinagogos komplekso teritorijoje šiuo metu nebeveikiančio vaikų darželio (Vokiečių g. 13A, Vilnius) patalpose. Šiuos, persisluoksniavusių erdvių bei laikotarpių įkvėptus kūrinius autorė įkurdina visuose trijuose „Meno parko“ aukštuose.


Kuratorė Laima Kreivytė:

„Archeologai atidengia kultūrinius sluoksnius kasdami gilyn. Eglė juos iškelia tiesiogine ir perkeltine prasme. Tiesiogiai, nes fiksuoja radinius kaip mokslininkė – tiksliai, preciziškai pažymėdama trūkstamas detales, atkurdama formas ir spalvas. Išpjauna natūralaus dydžio (1:1) trafaretą ir aerozoliniais dažais išpurškia namo dvasią. Negatyvą paverčia pozityvu, tuštumą – taškų tinklu. Ir kartu su skirtingo dydžio drobėmis steigia atminties vietą, kuri, nors ir turi aiškias koordinates, bet yra kintanti, kilnojama. Gal skrendanti – kaip kilimas ar užburtas debesis. Atspėji vardą, ir jis nusileidžia NAME1.“


1 Name – lietuviško žodžio „namas“ vietininko linksnis (kur, kame? name) ir angliškas žodis, reiškiantis vardą.


Eglė Ridikaitė (g. 1966, Kupiškyje) viena išskirtiniausių vidurinės kartos Lietuvos tapytojų. Jos darbų yra Nacionalinės dailės galerijos ir Modernaus meno centro kolekcijose, Estijos ambasadoje, privačiose Lietuvos ir užsienio kolekcijose. Menininkė yra Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premijos (2018 m.) bei Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premijos (2020 m.) laureatė.


Paroda galerijoje „Meno parkas“ veiks iki gegužės 26 dienos.

Parodą iš dalies parėmė Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus dailės akademija.


Galerija „Meno parkas“

Rotušės a. 27, LT-44279 Kaunas, Lietuva

galerija@menoparkas.lt

www.menoparkas.lt

Comments


bottom of page