top of page
Ieškoti

Galerija „Meno parkas" pristato menininkus šiuolaikinio meno mugėje „Artissima“


Šių metų lapkričio 2–5 dienomis galerija „Meno parkas“ jau ketvirtą kartą sugrįžta į vieną svarbiausių šiuolaikinio meno mugių „Artissima“ (Turinas, Italija).


Jau 30-ą kartą vykstančioje jubiliejinėje mugėje dalyvauja 191 galerija iš 19 šalių. 2019 metais „Meno parkui“ debiutuojant „Artissimoje“, „Artribune“ žurnalo buvome įtraukti į rekomenduojamų pamatyti galerijų 10-tuką. Šiais metais pristatome keturių Lietuvos menininkų Patricijos Jurkšaitytės, Eglės Ridikaitės, Kęstučio Zapkaus ir Žilvino Landzbergo kūrybą.


Labai džiaugiamės galėdami pranešti, kad dalyvaujant „Artissima“ meno mugėje pirmą kartą kaip galerijos „Meno parkas“ menininkę pristatysime Patricija Jurkšaitytę ir kaip kviestinę menininkę Eglę Ridikaitę.


Menininkų pasirinkimą paskatino galerijos noras susieti talentingiausių, daugiau ar mažiau žinomų Europoje ar už jos ribų, menininkų Patricijos Jurkšaitytės, Eglės Ridikaitės, Žilvino Landzbergo, taip pat Niujorke ir Lietuvoje gerai žinomo ir įtakingo, Kęstučio Zapkaus vardus su europiniu kontekstu – su elitiniais Europos meno dalyviais, kuriuos galima sutikti čia, „Artissimoje". Mūsų tikslas – ieškoti, kurti ir stiprinti bendrus Lietuvos šiuolaikinio meno ryšius su Europos menu.

© Kęstutis Zapkus. „Artimieji Rytai iš Bosch'o pragaro“. 2019. Medvilė, aliejus. 183 x 305 cm

Centrinė galerijos „Meno parkas“ stendo ašis – erdvė(s). Kęstučio Zapkaus paveikslai – tai konstrukcija plokštumoje virstanti erdve, o Žilvino Landzbergo instaliacijos – interjerai – jau yra sukurta erdvė. Patricija Jurkšaitytė ir Eglė Ridikaitė savo darbuose tiesiogiai atvaizduoja interjerų kuriamas erdves. Žilvino Landzbergo kūriniai jau gerai pažįstami šios mugės lankytojams, likusieji trys menininkai mugėje dalyvaus pirmą kartą.


2023 m. – išskirtiniai dalyvaujant šiuolaikinio meno mugėse, kurių šiais metais net 7. Iš jų trys debiutinės – tai „Expo Chicago“ (menininkai Agnė Jonkutė, Žilvinas Landzbergas, Gintautas Trimakas), „ARCOlisboa“ (menininkai Patricija Gilytė, Žilvinas Landzbergas), videomeno mugė Briuselyje „Around Video“ (menininkė Neringa Naujokaitė) ir keturios meno mugės, kuriose „Meno parkas“ dalyvauja jau ne pirmą kartą. Tai „Vienna Contemporary“ (menininkai Eglė Ulčickaitė, Kęstutis Zapkus, Elena Balsiukaitė), „POSITIONS Berlin“ (menininkai Eglė Ulčickaitė, Robertas Antinis, Gabrielė Aleksė ir Neringa Naujokaitė), videomeno mugė „LOOP Fair Barcelona“ (menininkė Simona Žemaitytė) ir mugė „Artisssima“.


Galeriją „Meno parkas“ stendo vieta: Pagrindinė dalis (Main Section) | Raudonas koridorius, stendo numeris 2 | Fuksijos koridorius, stendo numeris 1


Mugės vieta: OVAL – Lingotto Fiere (Via Giacomo Mattè Trucco, 70 – 10126 Turinas, Italija)


Galerijos dalyvavimą mugėje „Artsissima“ iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.


Galerija „Meno parkas“

Rotušės a. 27, LT-44279 Kaunas, Lietuva

galerija@menoparkas.lt

www.menoparkas.lt

Comments


bottom of page