Galerijoje „Medūza“ atidaroma danų menininkės Christine Dahlerup paroda
- lietuvosdailininku
- 06-04
- 2 min. skaitymo

Šį penktadienį, birželio 6d., 19 val., Lietuvos dailininkų sąjungos meno erdvėje „Medūza“ bus atidaryta danų menininkės Christine Dahlerup paroda „The Moon“. Parodoje menininkė pristatys naujus darbus, kuriuose mąstoma apie sąmonę, subjektyvią patirtį ir medijuotą tikrovę. Pasak parodos kuratoriaus Post Brothers, šio projekto gija prasidėjo kaip Christine susidomėjimo mirtimi - kaip kultūriniu simboliu, fenomenu, nerimo ir neišvengiamybės ženklu - išplėtimas, tačiau dabar ji įgavo kitą faktūrą, kuri šiuos svarstymus susieja su labiau koncentruotomis temomis.Parodą menininkė pristato citata iš Virginios Woolf 1927 m. kūrinio „Į švyturį“, kuri parodoje bus pateikiama originalo kalba:
„But the picture was not of them, she said. Or, not in his sense. There were other senses, too, in which one might reverence them. By a shadow here and a light there, for instance. Her tribute took that form, if, as she vaguely supposed, a picture must be a tribute. A mother and child might be reduced to a shadow without irreverence. A light here required a shadow there. He considered. He was interested. He took it scientifically in complete good faith. The truth was that all his prejudices were on the other side, he explained. The largest picture in his drawing-room, which painters had praised, and valued at a higher price than he had given for it, was of the cherry trees in blossom on the banks of the Kennet. He had spent his honeymoon on the banks of the Kennet, he said. Lily must come and see that picture, he said.“
Pasak Ch. Dahlerup, šioje citatoje sutinkame du personažus: dailininką, kuris nori matyti daiktus tokius, kokie jie yra, ir vyrą, kuris nori turėti ir turėti naudos iš to, ką mato. „Citata tarsi atspindi tai, ką man sunku išreikšti žodžiais. Kyla klausimas, kaip sukuriama ir galbūt sunaikinama tapatybė. Ši paroda susijusi su humanizmo idėjomis, pramonine gamyba ir galios bei kapitalo simboliais. Kaip konstruojami naratyvai apie gyvenimą ir mirtį, kaip jie gali nukrypti ir kaip vieni vaizdai atrodo labiau konfrontaciniai nei kiti, - pasakoja menininkė, - Šioje parodoje siekiau dirbti taip, kad meninė autorystė galėtų būti keičiama, dėl jos būtų deramasi ir dalijamasi, kad kūriniai keltų ambivalentiškumo jausmą ir keistųsi kartu su į juos žiūrinčiu žvilgsniu.“
Vilniuje pristatoma parodai didelę įtaką padarė ir Ch. Dahlerup tyrimai, susiję su Christine Kozlov, XX a. septintojo dešimtmečio konceptualiąja menininke, gyvenusia Niujorke ir tyrinėjusia garso, atminties bei informacijos santykį.
Apie menininkę:
Christine Dahlerup (g. 1997 m., Danija) gyvena ir dirba Kopenhagoje ir Vienoje. Kurdama skulptūras, instaliacijas, tekstus ir vaizdus, Dahlerup mąsto apie formą, tarpininkavimą ir žiūrovą. Tyrinėdama, kaip konstruojami naratyvai apie visuomenę, ji gilinasi į mūsų santykį su plokštuma ir tuo, kas yra įrėminta. Užimama erdvė tikrina meno istorijos diskurso „svarumą“ ir nagrinėja vaizdo bei matymo savybes. Dahlerup 2024 m. įgijo magistro laipsnį Skulptūros mokykloje / Danijos karališkojoje dailės akademijoje ir studijavo Vienos dailės akademijoje pas profesorę Norą Schultz. Ji yra surengusi parodų Kopenhagoje, Osle, Vienoje, Bregence, Prahoje, Frankfurte prie Maino, Karlsrūjėje ir Hamburge, yra parodų erdvės „Salon 75“ (DK) bendrakuratorė.
Christine Dahlerup parodą „The Moon“ remia Danijos menų fondas ir Lietuvos kultūros taryba. Parodą bus galima aplankyti iki liepos 9 d.
Comentarios