top of page
Ieškoti

Jūratės Kazakevičiūtės paroda „Regėjimai, slaunieji medeliai ir kitos gyvastys“

Paroda eksponuojama nuo 2022 m. spalio mėn. 19 d. iki 2023 m. sausio mėn. 18 d. V. K. Jonyno galerijoje (Turistų g. 9, Druskininkai). Parodos atidarymas spalio mėn. 22 d. 15 val.


Jau du dešimtmečius menininkė Jūratė Kazakevičiūtė kuria tekstilinius objektus-skulptūras naudodama minkštosios skulptūros technologiją. Savo kūrybinės kelionės pradžioje menininkei labiau rūpėjo save atskleisti per laukinę moterį, motiną, kūrėją. Dabar save matanti kaip mažą visatos dalelę, ieškanti panašumo ir savo atspindžio augaluose, kraštovaizdyje, pirmapradėje gamtoje. Kurianti meno objektus kaip žmogaus ir augalo jungtis, kuriomis kalba apie jų bendrystę ir panašumą.


Parodoje menininkė pristato keturias naujausias tekstilines skulptūras iš ciklo „Pojūčių medžiai“ (2021–2022) ir skulptūras papildančius kaleidoskopinius miško atspaudus ant audinio, kurie lyg kilimai ar staltiesės, lyg gyvybe šnibždančios miško paklotės sujungia „Pojūčių medžius“ ir kitas skulptūras į vieną visumą. Parodoje eksponuojami ir trys anksčiau sukurti kūriniai: „Magnolija“, „Augalas“ ir „Ponia Mirtis“ (2013–2018), kurie dėl pakitusios realybės buvo transformuoti ir perkurti. Skulptūros kinta lyg gyvosios būtybės, kaip žmonės, augalai, kaip ir visa kūrinija. Taip „Magnolija“ tapo „Užsiskleidusi“, „Augalas“ – „Palaužtas“, „Ponia Mirtis“ – „Persikūnijimas“.


Vaikščiodama miško takais menininkė nepaliauja žavėtis gamtos kitimu skirtingais metų laikais. Širdžiai apsalus nuo grožio įspūdį užfiksuoja telefonu. Šalia skulptūrų parodoje eksponuojami skaitmeniniai atspaudai sukurti iš tokių nuotraukų. Kiekviename darbe yra viena pasikartojanti nuotrauka, kuri kaip viena detalė atsispindinti kaleidoskopo veidrodžiuose: taip kaip augalo žiedas, sukasi ratu sukurdamas ritmą ir harmoniją, taip sudėliotas vaizdas tampa raportu audinyje, kuris galėtų plėstis ir tęstis iki begalybės, kaip sutartinės posmas.


Jūratė Kazakevičiūtė gimė Druskininkuose, ten pat gyvena ir dirba. 2000 m. baigė tekstilės specialybės bakalauro studijas Vilniaus Dailės Akademijoje. 2002 m. įgijo menų magistro laipsnį. Menininkės objektai, minkštosios skulptūros ir instaliacijos pristatomos ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje: 2009 m. „Nord ART“ KIC, Budelsdorfe, Vokietijoje ir tarptautinėje Kauno bienalėje „Gyvas požiūris“; 2010 m. „Miniartextilcomo“ Como ir Venecijoje, Italijoje bei 3-ioje Europos tekstilės ir taikomojo meno trienalėje „Tradicijos ir Inovacijos“ Rygos dekoratyviojo meno ir dizaino muziejuje; 2011 m. „Miniartextil à Montrouge” Paryžiuje, Prancūzijoje.


Organizatorių informacija

Comments


bottom of page