top of page
Ieškoti

Jurgos Povilaitienės paroda „12 sapnų apie Vilnių“


2023 m. rugsėjo 26 d. 18 val. LDS ekspozicijų erdvėje (Vokiečių g. 4, Vilnius) vyks Jurgos Povilatienės personalinės parodos „12 sapnų apie Vilnių“ atidarymas.


„12 sapnų apie Vilnių“ parodos tikslas - atgaivinti istorijas ir pasakojimus apie Vilnių.


Legendos visada egzistavo oficialios istorijos paraštėse, kaip spalvingi ir vaizduotę žadinantys pasakojimai apie konkrečias vietas, žmones ar įvykius. Šia paroda noriu parodyti ir priminti, kokie įdomūs ir daugiasluoksniai praeities įvykiai įtakojo šiuolaikinę miesto kultūrą bei tapatybę. Legendos yra žodinė tradicija perduodama iš kartos į kartą, tad neišvengiamai apauga pačių pasakotojų fantazijomis ir pagražinimais. Tačiau kiekviename tokiame iki mūsų dienų atkeliavusiame pasakojime slypi ir dalelė istorinės tiesos, kažkur paslėptos po magija, simboliais ir paslaptimis, per amžius audrinusiomis vilniečių vaizduotę.


Legendas atrinkau, stengdamasi orientuotis į kuo senesnes, kurias pavyko rasti. Žiūrovai galės susipažinti su istorijomis apie Vilniaus įkūrimą, pilies statybą, Perkūno žinyčią, patyrinėti išlikusias žinių nuotrupas apie senovinius papročius ir apeigas, senuosius dievus bei gyvenimo būdą. Taip pat parinkau keletą legendų iš jau naujesnių laikų – Vilniaus renesanso, kai miestą valdė Lietuvos - Lenkijos karaliai.


Parodą organizuoja Lietuvos dailininkų sąjunga

Paroda yra Lietuvos dailininkų sąjungos kūrybinės programos dalis. Organizacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba


LDS informacija

Comments


bottom of page