top of page
Ieškoti

Klaipėdoje atidaroma grupinė paroda „Ultramarinas“

Lapkričio 5 d. 18 val. galerijoje „Si:said“ (Daržų g. 18, Klaipėda) atidaroma grupinė paroda „Ultramarinas“. Parodos dalyviai: Raimondas Daukša, Juozapas Kalnius, Rolandas Marčius, Gintautas Trimakas.


Ultramarinas ‒ sodrios mėlynos pigmentas, kuris iš natūralaus arba sintetinio lazurito. Pavadinimo kilmė siejama su lotynų žodžiu „ultramarinus“, reiškiančiu „už jūros“, nes 14-15 a. italų pirkliai pigmentą į Europą atveždavo iš kasyklų Afganistane. Parodoje „Ultramarinas“ spalva naudojama įvairiems kontekstams apibūdinti. Spalvos naudojimas gali būti traktuojamas kaip metodas, mechanizmas ar net gyvenimo stiliumi. Spalviniai ir motyvų ieškojimai skleidžiasi skirtingomis trajektorijomis, įtraukdami įvairią istorinę patirtį, atmintį bei tapatybę, ir taip formuodami jūrinio kraštovaizdžio topografiją. Besikeičiantys pasaulio technologiniai matmenys, t.y. globalizacija, technologijų ir medijų kaita, bei socialiniai pokyčiai eina išvien arba lieka nuošaly kūrybinio proceso. Menininkų stebėsena įtakojama arba atvirkščiai ignoruoja išorines žmogaus kuriamas aplinkybes, tačiau geografinių vietovės dominančių, matyt, nepavyksta išvengti.© Juozapas Kalnius, serija Pradžia.


Ultramarinas ‒ tai ketvertas pasakojimų, paremtų šviesa ir laiku. Paroda veiks iki gruodžio 3-osios.


Parodos tematiką ir dalyvaujančius menininkus, jų kūrybines strategijas geriau pažinti leis nemokami edukaciniai užsiėmimai.


Lapkričio 6 d. 12 val. praktinis-teorinis pokalbis apie mėlyną su fotomenininku Gintautu Trimaku. Žinomas kaip abstrakčiosios fotografijos šalininkas ir pradininkas G. Trimakas savo kūrybinei praktikai pasitelkia esminius fotografijos meno sandus – šviesą, laiką ir medžiagą.


Lapkričio 13 d. 12 val. menininkas Raimondas Daukša, kurio kūryboje (tapyba, instaliacija, objektai) vyrauja socialinio gyvenimo kritika, gyvenimo kurorte užkulisiai, vartotojiškumas, kolektyvinė atmintis jumoras bei hibridiniai ryšiai tarp gamtos ir žmogaus, kūrybiniame užsiėmime dalyvius supažindins su erdve ir forma.


Lapkričio 19 d. 18 val. grafikė Žaneta Jasaitytė-Bessonova, tyrinėjanti motinystės, moters menininkės statuso, kūno, savo santykio su buitimi temas, užsiėmime supažindins su grafikos technika ir galės ją išbandyti.


Lapkričio 27 d. 12 val. rašytoja Sondra Simana ves kūrybinio rašymo užsiėmimą. S. Simana yra išleidusi keletą knygų („Einantis kalnas“, „Iškamšų kontora“), žinoma kaip spektaklių-istorinių ekskursijų „Keliaujančios bažnyčios“, „Riboženkliai. Kaunas“, „Šachas Prūsijai. Luizė Memelyje“, „Kėdė iš Komedijų namo“ ir kt. scenaristė.


Galerija „Si:said“ ne vienerius metus bendradarbiauja su menininkų susibūrimais. Šįkart kartu su menininkų bendruomenė ‒ TEMA (Tarptautinė Eksperimentinė Meno Akcija) ir Kūrėjų sąjunga, rengiami dveji kūrybiniai susitikimai:


lapkričio 9 d. 16 val. iliustratorė Viktorija Dambrauskaitė (Viktė Ežiukas) ves komiksų užsiėmimą „Neįvykusių kelionių dienoraščiai“. Menininkė iliustruoja vaikiškas knygutes, piešia komiksus, rengia komiksų ir iliustravimo kūrybines dirbtuves vaikams, dalyvauja įvairiuose animacijos, komiksų ir iliustracijų projektuose, parodose.


Lapkričio 20 d. 11 val. fotomenininko Remigijaus Treigio kūryba atpažįstama monochrominėse subraižytose fotografijose, kuriose fiksuoja miestus ir jų gatves, architektūros bei interjerų detales. Šeštadienio rytą R.Treigys užsiėmime „Miestas fotografijoje“ kartu su dalyviais vaikštinės po rudenėjantį miestą, ieškodami tinkamos vietos kadrui. Dalyvių prašome turėti fotoaparatą arba naudotis išmaniojo telefono kamera


Užsiėmimai nemokami. Būtina išankstinė registracija el. paštu info@sisaid.lt arba telefonu 860039972. Projektus remia Klaipėdos miesto savivaldybė.

Comments


bottom of page