top of page
Ieškoti

Klaipėdos galerijoje – Emilijos Globytės paroda „Tarpusavyje“
Emilija Globytė. Sėdėjimo fiksacija „Kismas“, 2023 m.

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus Klaipėdos galerijoje (Bažnyčių g. 6) sausio 5 d., penktadienį, 17.30 val. atidaroma jaunos dizainerės Emilijos Globytės personalinė paroda „Tarpusavyje“. Ekspozicijoje – bakalauro studijų Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultete keturių metų dizaino tyrinėjimai per šiuolaikinio dizaino objektus. Paroda veiks iki vasario 10 d.


Parodoje autorinio dizaino objektai susijungia kaip skirtingi ir autentiški kūrybos taškai, bendrai kuriantys tarpusavio ryšius. Pavadinimą „Tarpusavyje“ taip pat galima išskleisti per sąvoką „tarpas“ kaip tam tikrų atstumų dėliojimą kūrybinio proceso metu ar savitumą, atsirandantį kaupiant ir apjungiant skirtingų objektų turinį. Atsirandančios jungtys tarp kūrinių identifikuojamos kaip idėjų, tekstų ir formų daugiasluoksniai tyrimai, interpretacijos ar medžiagiškumo paieškos.


Formuodama glaudžius tarpusavio ryšius per kūrinių medžiagiškumą, autorė akcentuoja natūralių medžiagų būvių patyrimus. Objektų gamybos procesuose išryškėję kūno ir medžiagų sąlyčiai – glostant paviršius, dėliojant ir jungiant baldų detales tarpusavyje fiksuojami kaip reikšmingi patyrimai. Šie potyriai natūraliai pereina į kūrinius, kuriuose prasminiu požiūriu įgauna labai artimas konotacijas – vandens substancija išplečiama minkšto baldo pavidale, kėdės dekonstrukcija perkeliama į virtualią fikciją ar skirtingų padėčių sėdėjimo fiksacija tampa išklotine spalvoto metalo objekte „Kismas“. Vario lakštą formuojant karščiu ir plaktuko smūgiais buvo nagrinėjamas medžiagos nuolatinis kitimas reaguojant su aplinka ar kūniškasis medžiagos patyrimas – įsijautimas į vario tįsimus.


Emilija Globytė. Performatyvus dizaino objektas „Kismas“ (fragmentas), 2023 m.

Parodoje pristatomi objektai ir kūrybiniai procesai atskleidžia ne tik skirtingų medžiagų: juodo metalo, ąžuolo masyvo, spalvotojo metalo vario, betono, drebulės tašų dermę, bet ir baldų, dizaino objektų suvokimo įvairovę, ergonomikos variantų ir idėjų simbiozę per savitą dizaino pažinimo perspektyvą.


Kūrybos procesuose autorę lydėjo doc. Laima Mikalauskienė, prof. Ramūnas Banys, doc. Tomas Vaičaitis.

                                          

_____


E. Globytė (g. 2000 m., Šiauliuose) – kūrėja, dizainerė, parodų kuratorė. 2023 m. Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultete įgijo dizaino (specializacija – baldų dizainas) bakalauro diplomą. Šiuo metu ten pat tęsia Taikomojo meno programos magistro studijas. Nuo 2016 m. dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse, bendrose parodose Lietuvoje ir užsienyje. Yra sukūrusi scenografiją spektakliui (Telšių Žemaitės dramos teatre), kuria parodų vizualus. Šiuo metu gyvena ir kuria Telšiuose, dirba VDA Telšių galerijoje.

 

Organizatorius – LDS Klaipėdos skyrius.

Partneris – VDA Telšių fakultetas.

 

Klaipėdos galerijos darbo laikas: trečiadieniais–penktadieniais 12–19 val., šeštadieniais 11–16 val.

Valstybinių švenčių dienomis galerija nedirba.

 

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie skelbiami įvairiose medijos priemonėse renginio viešinimo tikslais.

 

Daugiau informacijos (žiniasklaidos atstovams):

Emilija Globytė, el. p. emilijaglo@gmail.com, +370 656 04868

Danguolė Ruškienė, el. p. klp.galerija@gmail.com, tel. +370 650 37370

Comments


bottom of page