top of page
Ieškoti

Klaipėdos galerijoje – Lino Spurgos parodos „Raidės forma“ uždarymas ir susitikimas su menininku


Kaligrafas Linas Spurga (jaun.). Ingridos Mockutės-Pocienės fotografija

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus Klaipėdos galerijoje (Bažnyčių g. 6) lapkričio 26 d. (šeštadienį) 14 val. vyks personalinės kaligrafo Lino Spurgos (jaunesniojo) kaligrafijos darbų parodos „Raidės forma“ uždarymas ir susitikimas su menininku.


Parodos uždarymo renginyje Linas Spurga (jaun.) pristatys savo pranešimą apie šiuolaikinę kaligrafiją ir praves ekskursiją po savo parodą. Paroda „Raidės forma“, nuo spalio pabaigos eksponuota Klaipėdos galerijoje, lankytojus skatino apmąstyti, kas yra kaligrafija, tyrinėjant jos apibrėžimus ir persvarstant įprastą jos suvokimą. Ekspozicijoje menininkas bandė apčiuopti efemerišką kaligrafijos prigimtį, popieriaus lape perteikdamas nenuspėjamas ir nepaklusnias raidžių formas, atsisakydamas tipografinių ir šrifto dizaino aiškumo ir perskaitomumo kategorijų. Taip buvo peržengta formalaus dailyraščio riba, už kurios tekstą nebe skaitome, bet matome. O stebimos raidžių formos pasakoja visai ką kitą, nei kalbà.


Linas Spurga (jaunesnysis), g. 1992, yra kaligrafas, grafikos dizaineris ir dėstytojas, mokslus baigęs VDA Grafikos katedroje. Kaligrafijos kūrybinėje praktikoje užsiima netradiciniu, eksperimentiniu rašymu, neįprastų įrankių naudojimu, domisi kaligrafijos istorija ir filosofija. Dirbdamas kaligrafijos srityje, yra rašęs butaforinius laiškus HBO televizijos serialui „Jekaterina Didžioji“ (Catherine the Great, 2018), kūręs XVIII a. karaimų vestuvių liudijimo kopiją (2019), rašęs kaligrafijas MO Muziejaus Didžiajai parodai „Kodėl taip sunku mylėti?“, kuruotai menininkės Saskios Boddekės ir režisieriaus Peterio Greenaway’aus (2020). Grafikos dizaino srityje yra sukūręs vizualinį identitetą festivaliui Poetinis Druskininkų ruduo (2019–2021), kuria viršelius RARA leidyklai, dirba šrifto dizaino srityje. 2017–2022 m. dirbo Vilniaus dizaino kolegijoje, kur dėstė Tipografijos ir šrifto dalyką ir buvo bakalauro diplominių darbų vadovas. Nuo 2015 m. veda kaligrafijos kūrybines dirbtuves, 2019–2020 m. vedė kassavaitinius kaligrafijos kursus „Brūkšt“ Užupio meno inkubatoriuje, Vilniuje. 2020 m. LR Kultūros ministerijos suteiktas Meno kūrėjo statusas, nuo 2021 m. – Lietuvos dizaino asociacijos (LDA) ir Lietuvos autorinių teisių gynimo asociacijos (LATGA) narys. 2022 metais gavo Lietuvos kultūros tarybos teikiamą individualią stipendiją.


Rėmėjai:

Klaipėdos miesto savivaldybė

Lietuvos kultūros taryba


Galerijos darbo laikas: II–V – 10:00–18:00, VI – 11:00–16:00

Comentarios


bottom of page