top of page
Ieškoti

Knygos „Olga: Schwede. Švedė. Ra. Deo. Dubeneckienė. Kalpokienė“ sutiktuvės


Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus 2022 m. birželio 8 d. 18 val. kviečia į knygos „Olga: Schwede. Švedė. Ra. Deo. Dubeneckienė. Kalpokienė“ sutiktuves.


Renginyje dalyvaus ir knygą pristatys menotyrininkai Ieva Burbaitė, Ramutė Rachlevičiūtė, Helmutas Šabasevičius, projekto vadovė Natalija Kapočė ir kolekcininkas Edmondas Kelmickas.

Pagaliau Olga Dubeneckienė-Kalpokienė meno lauke atgauna poziciją, kurios yra verta: šioje knygoje ji – pagrindinė herojė. Ją stebime ne tik ir ne tiek kaip architekto Vladimiro Dubeneckio ir tapytojo Petro Kalpoko gyvenimo dalį. Lietuvos baleto pradininkei, šokio pedagogei ir dailininkei skirta ši kolektyvinė monografija, kuriai straipsnius parašė Ieva Burbaitė, Helmutas Šabasevičius ir sudarytoja Ramutė Rachlevičiūtė. Leidinyje pavyko atskleisti jos beveik nežinomą peterburgietišką studijų, meninės veiklos pradžios periodą ir tvirtai įrašyti ją į tarpukario šokio, baleto, teatro, dailės ir meninio gyvenimo kontekstą. Knygoje gausu naujų, mažai ar visai negirdėtų jos biografijos faktų, daug juodai baltų, spalvotų iliustracijų.

Knygą išleido VDA leidykla, iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Knygos dizainerė – Nijolė Bukantienė, viršelio dailininkas – Liudas Parulskis.

Vykintė Stundytė-Pier

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Komunikacijos ir lankytojų aptarnavimo skyrius

Vilniaus g. 41

8 5 2622406; +370 68764541

Comentarios


bottom of page