top of page
Ieškoti

Kvietimas dalyvauti konkurse Laisvės Kovos Karžygio J. Lukšos-Daumanto atminimo įamžinimui


Nuotr. Sauliaus Žiūros

Vilniaus savivaldybė yra paskelbusi atminimo paminklinio objekto Juozui Lukšai-Daumantui jo vardo skvere konkursą.


I vietos projektui bus skiriama 10 000 Eur, II – 7 500 Eur, III – 5 000 Eur. Idėjų, kaip įprasminti laisvės kovotojo nuopelnus Lietuvai Vilniuje laukiama iki birželio 14 d.


Paminklinio objekto sukūrimas, išpildymas bei įrengimas neturės viršyti 300 000 Eur. Daugiau apie konkurso detales https://cvpp.eviesiejipirkimai.lt/Notice/Details/2022-622139.


Tam, kad gautų naujausią informaciją apie vykstantį konkursą (taip pat atsakymus į klausimus, konkurso sąlygų papildymus), konkurso dalyviai turi registruotis adresu https://pirkimai.eviesiejipirkimai.lt/ Registracija yra nemokama.


Paminklinio objekto aplinkos sprendiniai turi būti tvarūs, t. y. būtini idėjai išreikšti ir tausojantys atnaujinto skvero funkcines zonas, želdinius, infrastruktūrą. Pasiūlyme privalu įvertinti visus reikiamus darbus ir medžiagas paminklinio objekto įgyvendinimui ir sumontavimui vietoje (pagrindų, pamatų, postamentų įrengimas ir pan.).


Atminimo paminklinis objektas atsiras Vilniaus Apkasų ir Tuskulėnų gatvių sankirtoje, atvertame partizano vardu pavadintame skvere, Žirmūnuose.


Vilnius jau kurį laiką skaitmenizavo įvairių laikotarpių stambaus mastelio topografinius planus. Tokiu būdu Savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ specialistai geoinformacinėje sistemoje sutapdinę 1938 m. miesto planą su 1944 m. vasarą daryta miesto nuotrauka iš oro, ir gautą rezultatą palyginę su dabartine padėtimi, nustatė, kad, mediniame vieno aukšto name gyveno J.Lukša-Daumantas. Šis namelis tuomet stovėjo prie šiandieninio Minties g. 6 daugiabučio. Tokiu pat būdu nustatytos ir dar trys vietos, kuriose laisvės kovotojas lankėsi ar gyveno Vilniuje. 1946 metais jų adresai buvo dabar Žvėryne esančios Pušų g. 6 ir Vilkų g. 2, bei Srovės g. 11 Belmonte.


Rinkodaros ir komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt

Comments


bottom of page