top of page
Ieškoti

LDS galerijoje „Arka“ atidaroma grupinė paroda „Figūra 2023”


Vasario 24 d., penktadienį, 18 val. LDS galerijoje „Arka“ atidaroma grupinė paroda „Figūra 2023”, kurioje pristatoma figūratyvinį piešimą įvaldžiusių dailininkų, dailės akademijos dėstytojų ir studentų darbų ekspozicija. Parodos epicentre – žmogaus kūnas ir piešimo procesas, kuriame skleidžiasi tradicinio akademinio meistriškumo puoselėjimas šiuolaikinėse meno praktikose.


Gyvo modelio figūros vaizdavimas yra vienas kertinių tapsmo profesionaliu dailininku etapų, todėl jis dažnai asocijuojamas su akademiškumu ir šiuolaikiniame mene neretai nustumiamas į paraštes. Akademinį piešimą propaguojantys autoriai siekia dekonstruoti akademiškumo subordinaciją, pasitelkdami figūros vaizdavimą ne tik kaip pagalbinę priemonę, bet ir kaip meninį pagrindą savo darbuose. Parodoje pristatomi šiandien aktyviai kuriančių dailininkų piešimo žanro kūriniai bei jų interpretacijos, taip pat dėstytojų bei VDA muziejaus fonduose saugomų ir istorinį statusą įgavusių, buvusių VDA studentų piešinių kolekcija.


Parodą kuruojantis dailėtyrininkas Antanas Ulčinas svarsto, ar piešimas šiuolaikybėje gali būti galimybes atveriantis procesas, o gal tik praeitį menantis vaizdavimo būdas? Anot jo, “[m]eno pasaulyje, išgyvenančiame vertybinę krizę, egzistuoja intymi piešinio erdvė, daranti neišvengiamą poveikį žiūrovams. Akistatoje su tokio pobūdžio menu, žiūrovas jaučiasi įsibrovęs į labai asmenišką, intymią kuriančiojo erdvę – procesą, kuriame žmogaus kūnas tampa ne tik vizualia dėme ar abstrakcija. Jis įgauna būtiną gyvybiškumą bei subtiliai atvirą privatumą”.


Greta piešinių pieštuku ar anglimi eksponuojami ir kitomis technikomis – dažais, akvarele ir kt. – atlikti figūratyvai, kurie referuoja akademinio piešimo slinktį nuo tradicinio linijiškumo iki vis dar aktualios, kūniškumą mene apnuoginančios problematikos.


Paroda yra Lietuvos dailininkų sąjungos ir galerijos “Arka” kūrybinės programos dalis.

Organizacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Parodos partneris: Vilniaus dailės akademija.

Parodos kuratorius: Antanas Ulčinas.

Paroda veiks iki kovo 23 d.


Renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijų priemonėse.


Galerijos „Arka“ (Aušros Vartų g. 7, Vilnius) naujasis darbo laikas: trečiadienį–penktadienį 12-20 val., šeštadienį-sekmadienį 12–17 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).


Paroda yra galerijos „Arka“ ir Lietuvos dailininkų sąjungos kūrybinės programos dalis. Organizacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba


Comments


bottom of page