top of page
Ieškoti

LDS nariai dalyvavo lengvai suprantamų iliustracijų kūrybinėse dirbtuvėse


2022 m. rugpjūčio 25 d. VšĮ Valakupių reabilitacijos centre LDS nariai dalyvavo lengvai suprantamų iliustracijų kūrybinėse dirbtuvėse. Iliustracijų poreikių analizė atlikta vadovaujantis „Kurk Lietuvai“ 2022 m. viešojo sektoriaus institucijų ir tikslinės grupės atstovų apklausa dėl lengvai suprantamos kalbos taikymo ir VšĮ Valakupių reabilitacijos centro 2022 m. liepos mėn. atlikta ekspertų apklausa dėl trūkstamų iliustracijų.


Kūrybinėse dirbtuvėse menininkai kurė lengvai suprantamos kalbos tekstus paaiškinančias iliustracijas. Į kūrybinį procesą buvo įtraukti negalią turintys žmonės ir negalios srities specialistai, kurie vertino iliustracijų suprantamumą. Kūrybinių dirbtuvių komanda vadovavosi idėja, kad kurdami draugišką komunikaciją, lengvai suprantamą kalbą, mes mažiname stigmą apie negalią, skatiname įvairovę bei kuriame įtraukią Lietuvą.

Renginio metu sukurti paveikslėliai bus skaitmeninami, talpinami į duomenų bazę ir prieinami viešam naudojimui. Autorių bus prašoma užtikrinti atvirąją prieigą iliustracijoms pasirašant atvirosios prieigos publikavimo sutartį.


Organizatorių informacija

Comentarios


bottom of page