top of page
Ieškoti

Liudos Jaruševičiūtės Stankevičienės paroda „Greiti piešiniai“
Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje atidaryta Liudos Jaruševičiūtės Stankevičienės paroda „Greiti piešiniai“.


Apie autorę:

Gimė 1964 m.

Mokėsi Vilniaus dailės akademijoje freskos mozaikos specialybės. Pagrindinė kūrybos sritis – monumentalioji tapyba. Įgyvendinti kūriniai Trakų ir Medininkų pilyse bei kitose viešose ir privačiose erdvėse.

Daugiau kaip dešimt metų yra viena iš „Slaptosios Piešėjų Draugijos" parodų organizatorių, dalyvė ir kuratorė. 

Lietuvos dailininkų sąjungos narė nuo 1999 m.

 

Apie parodą:

„Slaptoji Piešėjų Draugija"  – tai grupė profesionalių menininkų, kurie buriasi bendrai veiklai – piešti modelius iš natūros. Šioje ekspozicijoje atrinkti piešiniai sukurti trumpųjų sesijų metu: ne ilgiau 20 min. Toks „ekstremalus" piešimas reikalauja specifinių įgūdžių ir greitos reakcijos.

 

Žmogaus piešimas iš natūros yra atskiras skyrius meno istorijoje, susijęs su nuolatine kova dėl menininko teisės laisvai kurti ir viešinti savo kūrybą. Vertinu ir branginu galimybę matyti, traktuoti ir interpretuoti tai, kas daugeliui yra labai asmeniška – apnuogintą žmogaus kūną. Tačiau vaizduojamojo meno pasaulyje mažiau svarbu, ką kas vaizduoja, labiau rūpi – kaip tai padaryta. Piešti žmogaus figūrą iš natūros, manyčiau, sudėtingiausias menininko meistriškumo išbandymas. Piešinys gali būti anatomiškai teisingas, bet nuobodus, neišraiškingas. O kitas, gal ir ne be priekaištų, bet unikalus, charizmatiškas, įsimintinas. Modelių vaidmuo procese itin svarbus, jie yra neišsenkantis įkvėpimo šaltinis, nors, pripažįstu, man ne visi modeliai vienodai įdomūs. Neginčytinai įdomus lieka pats piešimo procesas. Kuo sudėtingesnis rakursas ar netikėta poza, tuo didesnis azartas išspręsti galvosūkį, pateikti savo paprastą, aiškų, įtaigų variantą.

 

Paroda veiks iki kovo 30 d.

Comments


bottom of page