top of page
Ieškoti

Marijos Marcelionytės-Paliukės paroda IŠRAŠAS: AUGA MENININKŲ ŠEIMOJE
Lapkričio 23 d. 19 val. Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje atidaroma Marijos Marcelionytės-Paliukės paroda IŠRAŠAS: AUGA MENININKŲ ŠEIMOJE.


Marija Marcelionytė-Paliukė (1977) – Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros profesorė, katedros vedėja. Kultūriniame gyvenime dalyvauja nuo 1995 m. „Išrašas: auga menininkų šeimoje“ – 15-a personalinė paroda. Dalyvavusi daugiau nei 100 grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje (Vokietija, Lenkija, Suomija, Rusija, Baltarusija, Italija, Kinija, Japonija, Prancūzija, Argentina, Meksika, Nyderlandai, Estija, Latvija, Kroatija, Austrija, Portugalija, Norvegija, Armėnija, JAV ir kt.). Kuravo, inicijavo daug jaunų kūrėjų bei studentų parodų, projektų. Veda kūrybines dirbtuves, dalyvauja ir skaito pranešimus konferencijose ir nuolat mokosi. Nuo 2018 VDA galerijos „5 malūnai“ kuratorė. Menininkės kūriniai įtraukti į Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus grafikos rinkinius, į Lietuvos pinigų muziejaus ekspoziciją. Kūrinių yra privačiose kolekcijose Lietuvoje, Estijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Amerikoje, Japonijoje.


Parodos pavadinimas ir koncepcija gimė iš gyvenimo situacijos, kai, apsilankiusi su sūnumi pas vaiko raidos specialistą (darželiui reikėjo pateikti gydytojo pažymą, nes keturmetis neatitiko įprastų standartų), aš, vaiko mama, gavau tą pažymą su diagnoze: auga menininkų šeimoje. Laikydama rankoje išrašą tyliai svarsčiau apie priežastį, pašaukimą, pri(si)pažinimą būti menininku. Galvojau, kad jei vis tik taip nutiks, kad mūsų vaikas bus menininkas, jis turės oficialų dokumentą – nekvestionuojamą leidimą juo būti. (šypsausi) Ir svarsčiau, ar kada nors gydytojas yra suformulavęs išrašą: auga ekonomistų šeimoje arba auga teisininkės, politiko šeimoje? Galima tęsti…. Ir dar labai gerai pamenu, kaip pusbalsiu tuomet ištariau – kada nors apie tai padarysiu parodą. Išsprūdo…


Tokia priešistorė, o šiandien galerijos erdvėje dėlioju vaizdinį pasakojimą, kaip aš suvokiu, ką mano vaikui reiškia augti menininkų šeimoje...


Marija Marcelionytė-Paliukė


Parodų ciklas ŠIANDIEN AŠ skirtas parodyti brandžius, įdomius menininkus ir tuo pačiu paminėti Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos veiklos 30-ties metų sukaktį. Tai Lietuvos nepriklausomybės laikotarpiu subrendę – atviri, laisvi, drąsiai eksperimentuojantys, bet ištikimi profesionaliojo meno principams, menininkai, savo kūrybinį kelią pradėję Jūratės Stauskaitės Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykloje.


Plačiau apie parodą:

https://www.vaikugalerija.lt/parodos/11-23-12-23-israsas-auga-menininku-seimoje/


Paroda veiks iki gruodžio 23 d. Lankymas nemokamas.
Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijos informacija

Tel. +37061446911

vaikujaunimogalerija@gmail.com

www | Facebook | Instagram | Youtube

bottom of page