top of page
Ieškoti

„Meno parkas" pristato menininkus šiuolaikinio meno mugėje ARCOlisboa 2024

© Patricija Jurkšaitytė. „Viešbučių kambariai“. 2010. Drobė, al. Diptikas 100 x 240 cm

Gegužės 23-26 dienomis galerija „Meno parkas“ antrąjį kartą sugrįžta į Lisabonos šiuolaikinio meno mugę „ARCOlisboa“, šykart specialioje Luizos Teixeiro de Freitas ir Chus Martínez  kuruotoje dalyje „Opening“ galerija pristatys Patricijos Jurkšaitytės ir Gintauto Trimako darbus. Pasaulyje, kuriame laikas slysta pro pirštus, P. Jurkšaitytė ir G. Trimakas siūlo savitą perspektyvą laikinumo prigimčiai atskleisti.


© Gintautas Trimakas. Be pavadinimo. 2023. Unikatas. 21 x 15 cm

Gintautas Trimakas (g. 1958) į šią temą žvelgia šviesos pagalba fiksuodamas laiką. Trimako kūrybinis procesas parodo neapčiuopiamą laiko esmę, įšaldo ją vizualiniame tęstinume, kuris evoliucionuoja ir keičiasi, panašiai kaip ir pats laikas. Gintauto fotografijos – kasdienybės liudijimas, kuriame išsaugomas trumpalaikis mus supantis grožis. Užfiksuodamas nuolatos besikeičiantį šviesos žaismą, jis pabrėžia, kaip svarbu išlaikyti tai, ką vis dar turime – efemeriškas, bet svarbias akimirkas, kurios apibrėžia mūsų egzistenciją.


Patricijos Jurkšaitytės (g. 1968) tapybos darbų seriją „Tu esi čia“ – tai nebylus apmirusių peizažų, tuščių erdvių ir gyvasties netekusių miestų atspindys. Kambariai tikslingai išvalyti nuo žmonių kviečia pastebėti apleistų vietų laikinumą ir tuštumą. Pasaulyje, kuriame nuolatos išgyvenami konfliktai, Jurkšaitytės darbai primena apie būtinybę saugoti mūsų kolektyvinės praeities šventumą, fiksuoti jų laikiną grožį ir ragina mus priešintis kultūrinės atminties ištrynimui nelaimių akivaizdoje.


Jurkšaitytės darbai eksponuoti Vilniaus Šiuolaikinio meno centre, Vilniaus paveikslų galerijoje, įvairiose galerijose Vokietijoje, JAV, Danijoje ir Nyderlanduose. Patricijos kūrinių yra įsigijusios privačiose kolekcijos Vokietijoje, Nyderlanduose, Suomijoje, JAV, Švedijoje, Voorlindeno muziejuje (Nyderlandai), MO muziejuje Vilniuje ir kt.


Trimako darbai eksponuoti įvairiose galerijose ir muziejuose Lenkijoje, Danijoje, Vokietijoje, Italijoje, Norvegijoje. Menininko darbų yra įsigiję Odensės fotografijos muziejus Danijoje, Lodzės meno muziejus (Lenkija), Lietuvos nacionalinis dailės muziejus ir kt. Gintauto Trimako darbai buvo eksponuoti šiuolaikinio meno mugėse EXPO CHICAGO, JAV,, MIA&D mugėje Singapūre, Frieze NY.

 

Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ARCOlisboa 2024“ vyksta gegužės 23–26 dienomis

Galerijos „Meno parkas“ stendo numeris OP15

Adresas: Cordoaria Nacional (Av. da Índia 1300-598 Lisabona, Portugalija)


Galerija „Meno parkas“

Rotušės a. 27, LT-44279 Kaunas, Lietuva

Comentários


bottom of page