top of page
Ieškoti

Monika Bičiūnienė. Tapyba iš Rokiškio krašto muziejaus rinkinių

Šį rudenį bus jau penkiolika metų kai mus paliko viena garsiausių tapytojų primityvisčių Lietuvoje Monika Bičiūnienė. Gegužės 14 d. 18 val. Šiaulių Laiptų galerija kviečia į šios tapytojos parodos iš Rokiškio krašto muziejaus rinkinių atidarymą.


Monika Bičiūnienė (1910 – 2009) tapyti pradėjo vėlai, šeštame dešimtmetyje, sūnaus Rimo Zigmo Bičiūno paskatinta. Nuo 1966 m. pradėjo rengti parodas, kurios nukeliavo iki Belgijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, JAV ir kitų šalių, jos vardas įrašytas į „Pasaulio naiviojo meno enciklopediją“, išleistą Londone 1984 m. Jos darbų turi įsigiję daugelis garsių pasaulio muziejų, tarp jų ir Niujorko Guggenheimo. Didžiausias kūrybinis palikimas – 80 garsios tapytojos paveikslų – saugomas Rokiškio krašto muziejaus rinkiniuose, kuris ir paskolino darbus šiai parodai.


Menotyrininkė Nijolė Tumėnienė apie M. Bičiūnienę rašė: „Laimingą poetinį pasaulį dailininkė tapė iš atminties ir įsivaizdavo, kad žemės rojus – amžinas, pastovus, nesibaigiantis. Tik žmogaus gyvenimas – trapus ir brangi kiekviena akimirka, kurią ji siekė įamžinti: kaimo šventes, gryčias, gamtą, žydinčius medžius ir lietuviško darželio gėles, namų gyvulėlius ir paukščius, o taip pat – jai gerai pažįstamus artimus žmones“.


Tai jau antroji Monikos Bičiūnienės paroda Šiaulių „Laiptų galerijoje“. Parodą pristatys Rokiškio krašto muziejaus rinkinių kuratorė Dalia Kiukienė ir menotyrininkė, dr. Dalia Karatajienė.


Paroda veiks iki gegužės 25 d.  

Comments


bottom of page