top of page
Ieškoti

Natalie Levkovska personalinė tapybos paroda „Ar viskas taps žole?“© Natalie Levkovska „Old Roots“

Vasario 24 dieną įėjau į studiją, žvilgtelėjau į pradėtus darbus ir liūdnai pagalvojau, kad visa tai nesvarbu. Šiandien tai visiškai nesvarbu. Prieš metus, kai planavau šį darbų ciklą, ekologijos ir individualaus egzistencializmo klausimai aplinkiniame pasaulyje atrodė labai reikšmingi ir aktualūs. Tačiau karas viską apverčia aukštyn kojomis ir atskleidžia kitas vertybes, tokias kaip: taika, laisvė ir žmogaus orumas. Jos skamba banaliai taikos metu, tačiau sunaikintų miestų, milijonų sujauktų gyvenimų ir daugybės žmonių netekčių fone šiandien šios vertybės tampa labai svarbios ir elementarios, be kurių visi kiti klausimai ‒ tik tuščios formos.

Tikiu, kad vieną dieną sugrįš taika, ir mes vėl atkreipsime dėmesį į ekologijos ir žmogaus egzistencijos klausimus.

Šioje darbų serijoje apjungiau dvi man svarbias temas: požiūrį į gamtą, kuri yra mūsų gyvenamosios erdvės dalis, ir egzistencinį individualios asmenybės klausimą.

Cikle sujungiau didelio formato tapybos darbus su gamtos vaizdais ir miške paliktų šiukšlių nuotraukomis, kurias nupaveikslavau vaikštinėdama apylinkėse. Kai miške aptinku panašius vaizdus, ‒ dažniausiai labai gražiuose gamtos kampeliuose, ‒ klausiu savęs: iš kur žmogaus prigimtyje kyla poreikis naikinti tai, kas gražu? Kai susimąstau, į galvą ateina daug prielaidų, bet turbūt pagrindinis atsakymas būtų šis: „laikui bėgant visa tai vėl apaugs žole...“

Kas ir tapo šios parodos epigrafu ir klausymu: „Ar viskas taps žole?“

Natalie Levkovska

Apie autorę:

Natalie Levkovska – dizainerė, dailininkė. 1995 m. Maskvoje įgijo dailininko-meistro akmens, kaulo, medžio apdirbimo bakalauro diplomą. 1999 m. įgijo kostiumo dizainerės specialybę Vilniaus dailės akademijoje. Po studijų akademijoje dirbo kostiumų dizainere Lietuvos kino studijoje, o vėliau kailinių dizainere Šilutėje. 2006 m. išvyko į Didžiąją Britaniją, kur, pakeitusi savo kūrybinį profilį, ėmė dirbti Londone esančioje dizaino studijoje dailininke-dekoratore ir tuo pat metu pradėjo tapyti aliejiniais dažais.

2018 m. FESPA mugėje Berlyne apdovanota „Distinction Winner“ vardu. Nuo 1995 m. dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje. Surengusi 20 personalinių parodų, dalyvavo 15 bendrose tapybos bei piešinių parodose. Nuo 2020 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė.


Commenti


bottom of page