top of page
Ieškoti

Pamėnkalnio galerijoje duris atvers ĮKALČIŲ SLĖPIMO AGENTŪRA


Gegužės 21 d., penktadienį, Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) be atidarymo renginio atveriama paroda „Įkalčių slėpimo agentūra“.


Gatve skubantys žmonės maloniai nustebs pastebėję, kad galerijos iškaboje lyg šūvių skylėmis pažymimas naujas pavadinimas. Reprezentaciniais tikslais iškabą pakeis galerijoje įsikūrusi agentūra. Vietoje įprasto užrašo „Pamėnkalnio galerija“ į vidų kvies užeiti „Įkalčių slėpimo agentūra“, dar žinoma kaip Cleaning Service Agency. Ją atstovaujantys asmenys prisistato vardais Mr. Justchecking ir Mr. Dr. Hermandrowning.


Autoriai teigia: „Ši paroda – tai atviro ir nedalomo galios bei trapumo santykio įkūnijimas meno kūrinyje.“ Žiūrovų laukia naujas turinys ir specialiai šiai parodai sukurta instaliacija. Agentūroje dirbantys menininkai – multidisciplininės dailės kūrėjai. Jų plėtojamos temos artimos detektyvo žanrui, kūrybos istorija pažymėta ‘crime fiction’, subtilaus humoro ir šiuolaikinės muzikos suaugusiems elementais.


Reginio metu atsiskleidžia didmiesčio žmogaus psichologinis portretas, dramos bei adrenalino paveikslas: „Diafragmoje įšaldoma netikėta konvulsija. Objektyvą perveria žvilgsnis. Vitrinose sušmėžuoja įtartinų asmenų bicepsai.”


Parodinio veiksmo aplinkybės sparčiai keitėsi ir vystėsi lemtingi siužetai. Agentūra buvo priversta reaguoti į nepatogius įvykius. Tai ne vien paroda. Tai ofisas, kuriame vyksta mizanscena. Galerija virsta į savotišką įkalčių saugyklą. Apjungiamos skirtingos dailės sritys, atsiskleidžia sodri dramaturgija ir fenomenas – erdvė tampa personifikuota situacijos įkaite.


P. S. Agentūros akiratyje atsidūręs asmuo aistringai domėjosi sportinėmis varžybomis: tą akimirką visų žvilgsniai buvo prikaustyti prie mažo kamuoliuko. Jame įkalintas greitis laukė savo ženklo.


Parodos partneriai: LDS, GSP, EBR.

Grafinis dizainas: Evaldas Bubinas.

Durys atidarytos: 2021 gegužės 21 d. – birželio 12 d.

Galerijos darbo laikas: II–V 10–18, VI 10–16. Parodos lankymas – nemokamas.


Įkalčių slėpimo agentūra:

„Mes neklausiame kam tu tarnauji,

nes tu mus samdai.“


Sekite mus:

Ir gatvėje.

Comments


bottom of page