top of page
Ieškoti

Rengiama VDA dėstytojo iš Ukrainos personalinė, Lietuvoje sukurtų darbų, paroda


Prasidėjus karui Ukrainoje, Vilniaus dailės akademija į savo studijų procesą integravo studentus ir dėstytojus iš šios nelaimės ištiktos šalies. VDA bendruomenę praturtino ir garsus menininkas bei profesorius Oleksandr Belianskyi iš Nacionalinės Kijevo dailės ir architektūros akademijos. Apsistojęs mūsų šalies sostinėje profesorius aktyviai kūrė ir savo patirtimi dalinosi su Vilniaus fakulteto studentais, o liepos 19 - 21 dienomis, VDA galerijoje „Akademija“ surengs Lietuvoje sukurtų darbų parodą.


Profesorius daugiau nei du mėnesius Vilniaus dailės akademijoje vedė vakarinius piešimo kursus. Pasak menininko, jis turėjo galimybę asmeninius kūrybinius sumanymus vystyti VDA suteiktoje studijoje, o šią savo kūrybą netrukus pristatys ir galerijoje „Akademija“.


Pasak Oleksandro Belianskyio, pagrindinio kūrinio ir parodos pavadinimas – „Requiem“ nėra atistiktinis. „Parodos pavadinimas toks pat, kaip ir garsiosios Anos Achmatovos eilėraštis ar Wolfgango Amadeus Mozarto vienas žymiausių muzikos kūrinių, o ir daugybei kitų menininkų lemta kurti savas „Requiem“ versijas. Tad ir manasis „Requiem“ įvyko spontaniškai“, - apie parodos idėja pasakoja menininkas.


„Atvykęs į Lietuvą apsistojau VDA dėstytojos Gintarės Valevičiūtės Brazauskienės ir jos vyro Lauryno šeimoje. Po Kijevo įvykių ir gyvenimo Vilniuje asociatyviai kilo mintis lyginti skirtingus pasaulius „prieš ir po“. Vaizduojamasis menas turi savitą uždavinį ir savus vizualinius sprendimus, kurie kartais puikiai atsiskleidžia ant drobės. O juk „Requiem“ (ramybė, ramybė) – tai daugelio vakarų krikščioniškų bažnyčių (katalikų, anglikonų, liuteronų) liturgija, skirta laidotuvėms, laidotuvių mišioms (lot. Missa pro defunctis), mišioms už mirusius“, - primena Kijevo dailės ir architektūros akademijos profesorius.


„Mano kūryba apjungia Lietuvą ir Ukrainą. Kairė ir dešinė dalys skirtos Vilniui, kuriame esu dabar. Centrinė - Ukrainos dalis, karas, kuris vyksta dabar. Pagrindiniame kūrinyje beveik biblinė istorija... Šventoji Šeima... Senieji meistrai... Tunikos kaip drobulės... Palaidoti kūnai... Ginklų nuolaužos... Konvencionalumo momentas sprendžiant formą... eklektika ir simbolika, tas pats laikas... spalvos. Centras...centro poslinkis, statika. Figūra ir kompozicinio sprendimo dinamika...“, - gyvai ir entuziastingai savo kūrinius, gimusius Vilniuje aptaria Oleksandr Belianskyi.


Parodoje „Requiem“ bus eksponuojami ir mažesnio formato piešiniai, kurie buvo sukurti šiuo metu Oleksandrui Belianskyiui apsistojus Vilniuje. Pasak Ukrianos menininko ir Kijevo dailės ir architektūros akademijos profesoriaus, paroda, kad ir kokio amžiaus, patirties, gebėjimų bebūtų menininkas, ypač vykstanti užsienyje, yra didelis ir rimtas išbandymas.


„Pakeliui į studiją, kurią maloniai parūpino VDA akademija, užeidavau į Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčią, paskui Užupį. Šios vietos inspiravo mane ir suteikė jėgų dirbti šiuo sunkiu mano šaliai ir jos žmonėms metu. Tikiuosi, kad mano darbai, sukurti Vilniuje, bus įdomūs ir Lietuvos žiūrovams“, - į savo personalinę parodą „Requiem kviečia Oleksandr Belianskyi.


Paroda veiks liepos 19–21 dienomis VDA galerijoje „Akademija“ (Pilies g. 44). Jos atidarymas įvyks liepos 19d., 17 val.

Daugiau informacijos apie šią parodą Jums suteiks VDA dėstytoja ir jos koordinatorė: Gintarė Valevičiūtė – Brazauskienė, el. paštu: gintare.brazauskiene@vda.lt bei tel. Tel.: 8 657 85 761

Comments


bottom of page