top of page
Ieškoti

Skulptūros ir vitražo centre – dvi savaitės nemokamų kūrybinių dirbtuvių


2023 m. lapkričio 6-15 d. Skulptūros ir vitražo centras organizuoja kūrybinių dirbtuvių ciklą, skirtą Naujininkų, Kirtimų, Salininkų bei kitų periferinių Vilniaus miesto rajonų gyventojams, norintiems ugdyti savo kūrybiškumą. Šį kartą dirbtuvės orientuotos į molio, kaip įvairialypes kūrybines galimybes turinčios medžiagos panaudojimą, o taip pat susipažinimą su stiklu ir bendruomeniško vitražo kūrimą. Kviečiame registruotis į dirbtuves, kurias ves savo srities profesionalai, menininkai – skulptoriai ir vitražistai:


Edita Utarienė – dailininkė, vitražistė. Nuo kūrybinio darbo pradžios yra sukūrusi virš 40 didelės apimties vitražų viešųjų erdvių bei privačiuose interjeruose, virš 90 kamerinių vitražų, dalyvavo ir dalyvauja daugelyje grupinių parodų, simpoziumų Lietuvoje bei užsienyje. Kūrybinių dirbtuvių ciklo metu Edita Utarienė praves bendruomeniško kūrimo, susipažinimo su stiklu bei meninio vitražo dirbtuves. Naudodami jau paruoštus įvairių konfigūracijų stikliukus, dalyviai dekoruos juos geležies oksidu ir dėlios į vitražinę kompoziciją. Ši sutvirtinta ir išdegta krosnyje taps bendru dalyvių kūriniu, kuris bus eksponuojamas 2024 m. Skulptūros ir vitražo centro Meno festivalyje.


Aušra Jasiukevičiūtė – menininkė, nuolat dalyvaujanti grupinėse bei rengianti personalines parodas, kuria skulptūras viešosioms erdvėms Lietuvoje ir užsienyje. Šiuo metu A. Jasiukevičiūtė dėsto 3D dizaino pagrindus Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedroje, o kūrybinėse dirbtuvėse menininkė praves grafikos užsiėmimą naudojant moliotipijos techniką. Ant molio plokštelių dalyviai mokysis raižyti eskizus, kuriuos dengs dažais bei spaus atspaudus.


Daumantas Kučas – skulptorius, kuriantis monumentalius kūrinius, skulptūras, paminklus, aktyviai dalyvauja grupinėse parodose bei rengia personalines parodas. Net septyniolika jo kūrinių galima pamatyti viešose erdvėse, jis taip pat veda užsiėmimus jaunimui bei rengia performansus skulptūros meno tematika. Dirbtuvių metu autorius praplės medalio meno suvokimą bei rengs medalio lipdymo iš molio užsiėmimą. Lavindami smulkiąją motoriką, dirbtuvių dalyviai mokysis iš molio lipdyti savo pačių sukurtus medalius, kuriuos galiausiai atlies iš gipso.


Tauras Kensminas – skulptorius, instaliacijų kūrėjas, aktyviai užsiimantis parodine veikla Lietuvoje bei užsienyje (Italijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje ir kt.). Jo kūriniai priklauso Lietuvos ir užsienio muziejų bei privačioms kolekcijoms. Dalyviai Tauro Kensmino vedamose dirbtuvėse mokysis portreto lipdymo meno. Naudodami molį ir pasitelkdami vieni kitų atvaizdus, dalyviai susipažins su erdvinio lipdymo plastika bei veido ir išraiškos vaizdavimo ypatumais.


Dirbtuvių datos:

Pirmasis ciklas: Lapkričio 6 – 9 d.

Antrasis ciklas: Lapkričio 13 – 15 d.

Pirmadieniais (lapkričio 6 ir 13 d.): 18:00 – 20:30 Medalio lipdymas su Daumantu Kuču

Antradieniais (lapkričio 7 ir 14 d.): 18:00 – 20:30 Portreto lipdymas su Tauru Kensminu

Trečiadieniais (lapkričio 8 ir 15 d.): 18:00 – 20:30 Grafikos dirbtuvės su Aušra Jasiukevičiūte

Ketvirtadienį (lapkričio 9 d.): 18:00 – 20:30 Vitražo dirbtuvės su Edita Utariene


Projektą dalinai finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė

Projekto metu visos dirbtuvės nemokamos

Comments


bottom of page