top of page
Ieškoti

Socialinio keramikos projekto „Lipdau pasaulį ir save“ dalyvių paroda Dailininkų sąjungos galerijoje


Nuo liepos 11 d., pirmadienio, Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) atveriama tęstinio socialinio projekto „Lipdau pasaulį ir save“ dalyvių keramikos paroda. Parodoje pristatomi likimo nuskriaustų jaunuolių ir suaugusiųjų keramikos darbai, sukurti kartu su profesionaliais keramikos menininkais Rimantu Inokaičiu, Jurgita Jasinskaite bei Gvidu Raudoniumi.


Parodos kūriniai buvo kuriami beveik mėnesį trukusiose keramikos dirbtuvėse, surengtose Jurdaičių, Visagino ir Prūdiškių socialinės globos namuose. Projekto dalyviai buvo įtraukti į visus keraminės kūrybos procesus: nuo molio ir dažų paruošimo iki dirbinių sukūrimo, glazūravimo ir pristatymo parodose socialinės globos namuose.

Kūrybinės stovyklos dalyviai turėjo galimybę naudotis specialia keramikos įranga – mobiliomis žiedimo staklėmis ir raku degimo krosnele. Plačiai pasaulyje žinoma raku degimo technologija leidžia nulipdytus kūrinius čia pat išdegti specialioje lauko krosnyje. Pasiekus 980 laipsnių karštį, dar žaižaruojantys kaitra, glazūromis padengti molinukai metami į specialią degiomis medžiagomis užpildytą talpą. Uždengus indą, jie toliau smilksta, sudarydami taip vadinamą redukcinę aplinką. Netekę deguonies, komponentai savo sudėtyje smarkiai transformuojasi ir pakeičia spalvas, o glazūromis nepadengtas molis pajuoduoja. Raku degimo ypatybės suteikia procesui netikėtumo ir įspūdingumo elementų, idealiai tinka keramikos edukacijai.

Projektą vainikuojančioje bendroje parodoje Dailininkų sąjungos galerijoje žiūrovai išvys pačius įdomiausius kūrybinių dirbtuvių rezultatus – nuo spalvomis žėrinčių indelių iki žaismingų keraminių skulptūrų. Nuo 2016 m. tęsiamas socialinis meno projektas „Lipdau pasaulį ir save“ rengiamas bendradarbiaujant kartu su įvairiais Lietuvos socialinės globos namais. Rengėjų tikslas – didinti profesionalios kultūros prieinamumą socialinės atskirties grupėse, skatinti visuomenės atvirumą socialiai pažeidžiamų žmonių atžvilgiu, kurti glaudaus bendradarbiavimo modelius tarp menininkų ir asmenų, kuriems nustatytas specialusis slaugos ar priežiūros poreikis.


Projekto partnerių – Jurdaičių, Visagino ir Prūdiškių socialinės globos namų paskirtis – užtikrinti socialinę globą asmenims su negalia, dėl kurios jie negali gyventi savarankiškai, naudotis kitomis bendruomenės paslaugomis ir kuriems būtina nuolatinė specialistų priežiūra. Globos namų misija – skatinti ir saugoti socialinę gerovę, paremiant silpnuosius bendruomenės narius, teikiant atvirą ir rūpestingą paramą, kuri padėtų jiems jaustis pilnaverčiais ir lygiateisiais visuomenės nariais.


Paroda Dailininkų sąjungos galerijoje veiks iki rugpjūčio 2 dienos. Parodos lankymas – nemokamas.


Projekto rengėjas: Dailininkų sąjungos galerija.

Iniciatorius ir kuratorius: Gvidas Raudonius.

Partneriai: Jurdaičių socialinės globos namai, Visagino socialinės globos namai, Prūdiškių socialinės globos namai.


Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga


LDS informacija

bottom of page