top of page
Ieškoti

Socialinio projekto „Lipdau pasaulį ir save“ dalyvių keramikos paroda© Lipdau pasaulį ir save

Nuo liepos 3 d., trečiadienio, Lietuvos dailininkų sąjungos Projektų erdvėje (Vokiečių g. 4, Vilnius) atveriama tęstinio socialinio projekto „Lipdau pasaulį ir save“ dalyvių keramikos paroda.

 

Parodoje pristatoma raku keramikos kolekcija, sukurta birželio mėnesį trukusiose dirbtuvėse Adakavo, Linkuvos ir Kupiškio socialinės globos namuose. Projekto dalyviai – jaunuoliai ir suaugusieji su negalia, dėl kurios būtina nuolatinė specialistų priežiūra. Dirbtuvių vadovai – profesionalūs keramikos menininkai, edukatoriai su ilgamete patirtimi: Rimantas Inokaitis, Jurgita Jasinskaitė ir Gvidas Raudonius.

 

Projekto dalyviai buvo įtraukti į visus keraminės kūrybos procesus: nuo molio ir dažų paruošimo iki dirbinių sukūrimo, glazūravimo ir pristatymo parodose socialinės globos namuose.© Lipdau pasaulį ir save

Kūrybinės stovyklos dalyviai turėjo galimybę naudotis specialia keramikos įranga – mobiliomis žiedimo staklėmis ir pažangiausia raku degimo krosnele. Plačiai pasaulyje žinoma raku degimo technologija leidžia nulipdytus kūrinius čia pat išdegti specialioje lauko krosnyje. Pasiekus 980 laipsnių karštį, dar žaižaruojantys kaitra, glazūromis padengti molinukai metami į specialią degiomis medžiagomis užpildytą talpą. Uždengus indą, jie toliau smilksta, sudarydami taip vadinamą redukcinę aplinką. Netekę deguonies, komponentai savo sudėtyje smarkiai transformuojasi ir pakeičia spalvas, o glazūromis nepadengtas molis pajuoduoja. Raku degimo ypatybės suteikia procesui netikėtumo ir įspūdingumo elementų, idealiai tinka keramikos edukacijai.


Projektą vainikuojančioje bendroje parodoje Lietuvos dailininkų sąjungos Projektų erdvėje lankytojai ir praeiviai išvys pačius įdomiausius kūrybinių dirbtuvių rezultatus – nuo spalvomis žėrinčių indelių iki žaismingų keraminių skulptūrų. Nuo 2016 m. tęsiamas socialinis meno projektas „Lipdau pasaulį ir save“ rengiamas bendradarbiaujant kartu su įvairiais Lietuvos socialinės globos namais. Rengėjų tikslas – didinti profesionalios kultūros prieinamumą socialinės atskirties grupėse, skatinti visuomenės atvirumą socialiai pažeidžiamų žmonių atžvilgiu, kurti glaudaus bendradarbiavimo modelius tarp menininkų ir asmenų, kuriems nustatytas specialusis slaugos ar priežiūros poreikis.

 


© Lipdau pasaulį ir save

Projekto partnerių – Adakavo, Linkuvos ir Kupiškio socialinės globos namų paskirtis – užtikrinti socialinę globą asmenims su negalia, dėl kurios jie negali gyventi savarankiškai, naudotis kitomis bendruomenės paslaugomis ir kuriems būtina nuolatinė specialistų priežiūra. Globos namų misija – skatinti ir saugoti socialinę gerovę, paremiant silpnuosius bendruomenės narius, teikiant atvirą ir rūpestingą paramą, kuri padėtų jiems jaustis pilnaverčiais ir lygiateisiais visuomenės nariais.

 

Paroda Lietuvos dailininkų sąjungos Projektų erdvėje veiks iki liepos 31 dienos. Parodos lankymas – nemokamas.


Projekto rengėjas: Dailininkų sąjungos galerija.


Projekto vadovas: Gvidas Raudonius.


Grafinis dizainas: Rita Raziūnaitė.


Partneriai: Adakavo, Linkuvos ir Kupiškio socialinės globos namai.


Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, UAB „Baltaxia“.

 

 

 

 

 

 

 

Comments


bottom of page