top of page
Ieškoti

Užutrakio dvaro sodyboje – meno vyksmas: nuo steam punk iki sodrios tapybos


Nuo balandžio 10 dienos įspūdingoje Užutrakio dvaro sodyboje bus eksponuojami tarptautinio meno vyksmo „Nuo steam punk iki sodrios tapybos“ menininkų darbai. Tai puiki galimybė pamatyti, kaip skirtingų autorių – tapytojų, grafikų, keramikų ir skulptorių – kūryboje itin svarbią vietą užima arba fantastikos žanras, steam punk subkultūra, įkvėpta Viktorijos epochos, arba sodrus grynas koloritas.


„Užutrakio dvaro sodyba – tai neoklasicizmo perlas. Ypatinga vieta, kurioje menas atsiskleidžia dar labiau. Dvaro sodyba – pagarba istorijai, puiki erdvė menui. Čia, įspūdingose ekspozicinėse erdvėse, viduje ir lauke, garsūs Lietuvos tapytojai, grafikai, keramikai ir skulptoriai pristato savo darbus. Lietuvoje retai sutinkama steam punk subkultūra įkvepia skulptorius ir keramikus ieškoti naujų išraiškos formų, o tapytojus ir grafikus sodriomis spalvomis dar labiau pabrėžti savo išgyvenimus“, – tarptautinį meno vyksmą pristato Irenos Mikuličiūtės dailės galerija-studija.


Dalyvauja: Irena Mikuličiūtė-Mika (tapyba), Gintautas Vaičys (tapyba), Eva Pohlke (tapyba) Rūta Eidukaitytė (tapyba), Daiva Kairevičiūtė (grafika), Liutauras Griežė (skulptūra) Gustas Jagminas (tapyba), Dormantė Penkinski (keramika) ir Sigitas Straigis (skulptūra), Anatoly Baratynsky (tapyba) ir Natalia Naida-Kapulovska (tapyba).


Steam punk – tai vienas fantastikos žanrų, savotiškas laisvalaikis, antrinio dizaino kryptis, skulptūros žanras ar tiesiog gyvenimo būdas. Steam punk siejama su Viktorijos epocha (19 amžius), tik viskas žaidybiškai perteikiama šiais laikais. Tai savotiška alternatyvi realybė, kur praeitis sutinka šiandieną.


Parodos kuratorė Irena Mikuličiūtė.

Parodos architektas Gintautas Vaičys.


Organizatorius Irenos Mikuličiūtės dailės galerija-studija. Tai – pirmoji privati galerija, 1991 metais įkurta Kaune. Irenos Mikuličiūtės dailės galerija-studija kasmet pristato įvairius autorius didžiausioje vizualiųjų menų renginyje Rytų regione, šiuolaikinėje meno mugėje „ArtVilnius“. Per 30 gyvavimo metų galerija tapo profesionalaus meno kelrode Kaune ir puikiai įsitvirtino Lietuvos meno lauke, savo aktyvią veiklą tęsia iki šiol. Galerija-studija yra Lietuvos meno galerininkų asociacijos (LMGA) narė, jau daugiau kaip 20 metų Kauno mieste organizuoja piešimo akciją iškiliam tarptautiniam džiazo festivaliui „Kaunas jazz ant grindinio“. Pristatė Irenos Mikuličiūtės galerijoje-studijoje Roberto Antinio, Rimvydo Jankausko-Kampo, Raimundo Mikšio-Šniūro, Algirdo Šakalio, Aušros Andziulytės, Andriaus Makarevičiaus, Arvydo Martinaičio, Gintauto Vaičio, Anatoly Baratynsky ir kitų kūrybą.


Partneriai: Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija, Trakų rajono savivaldybė ir Lietuvos dailininkų sąjunga.


Informaciniai rėmėjai: Trakų rajono laikraštis „Trakų žemė“ ir internetiniai dienraščiai: www.traku-zeme.lt, www.voruta.lt.


Paroda Užutrakio dvaro sodyboje veiks iki liepos 30 dienos.


Meno kritikas Astijus Krauleidis-Vermontas

Comentários


bottom of page