top of page
Ieškoti

Vėl kylanti grėsmė prarasti seniausią ir vieną geriausių LDS narių kūrybos eksponavimo erdvių


Lietuvos dailininkų sąjungos nariai jau džiaugėsi, kad po ilgo pirmojoje teismo instancijoje proceso, trukusio beveik pusantrų metų, 2021 vasarą teismas pagaliau atmetė Šiuolaikinio meno centro, Finansų ir Kultūros ministerijų palaikytą reikalavimą iškeldinti LDS iš Dailininkų sąjungos galerijos naudojamų patalpų Vilniuje, Vokiečių g. 2, bei tenkino LDS reikalavimą – pripažino, kad LDS perėmė visas iš 1969 m. šių patalpų nuomos sutarties kilusias nuomininko teises (pareiga sumokėti nuompinigius jau buvo įvykdyta iki sutarties sudarymo, padarant pirminį įnašą į šių patalpų pastato statybas).


Šį teismo sprendimą patikrino apeliacinės instancijos teismas – 2022 m. žiemą ŠMC apeliacinį skundą atmetė.


Nepaisant dviejų teismų instancijų vieningos nuomonės, kad Dailininkų sąjungos galerija patalpas savo veiklai iš LDS gavo teisėtos ir galiojančios sutarties pagrindu, ŠMC, Finansų ir Kultūros ministerijos savo tikslų neišsižadėjo – Lietuvos Aukščiausiajame Teisme užregistruotas ir 2022 m. pavasarį priimtas nagrinėti visų šių trijų subjektų palaikomas skundas, kuris bus nagrinėjamas jau 2022 m. lapkričio 9 d.


Taigi, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjai 2022 m. lapkričio 9 d. nuspręs, ar po šios datos galėsime ir toliau rengti parodas, LDS narių ir LDS partnerių kūrybos pasiekimų pristatymus, jų aptarimus bei diskusijas Dailininkų sąjungos galerijoje, Vilniaus senamiesčio širdyje.


Žinoma, šio sprendimo net nereiktų laukti ir spėlioti, ar minėtos ministerijos bei ŠMC elgiasi tinkamai, nesutikdamos su jau beveik prieš metus įsiteisėjusiais teismų sprendimais, jei skundo Lietuvos Aukščiausiajam Teismui dar iki 2022 m. lapkričio 9 d. būtų atsisakyta – Lietuvos Aukščiausiajam Teismui nereiktų rinktis ar palikti galioti dar 1969 m. atlygintinai įgytas meno kūrėjų teises į Dailininkų sąjungos galerijos naudojamas patalpas, ar tenkinti ŠMC rankomis Finansų ir Kultūros ministerijų reiškiamas pretenzijas į patalpas Vilniaus senamiesčio centre.


LDS informacija


Comments


bottom of page