top of page
Ieškoti

Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje vyks Autorinių teisių aktualizavimo ir sklaidos projekto pristatymai


Lietuvos dailininkų sąjungą įgyvendina projektą „Vizualaus meno autorių teisių aktualizavimas, ugdymas ir sklaida“, finansuojamą Lietuvos kultūros tarybos. Projekto metu bus išleistas leidinys menininkams, kuriame aiškinamos pagrindinės „Lietuvos respublikos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatyme“ numatytos vizualaus meno kūrėjo teisės. Taip pat numatomos mokomosios sesijos, susitikimai su autorinių teisių ekspertėmis, vyks individualios konsultacijos.

Menininkas turi žinoti savo teises. Tuomet jis galės efektyviai jomis naudotis, žinos kaip elgtis, kad jo kūriniai teisėtai pasiektų naudotoją, ir kaip gauti teisingą atlygį už savo kūrybą. Juk menininko kūryba – tai jo darbas, už kurį turi būti atlyginta.

Besivystant naujoms technologijoms, atsiranda nauji kūrinių panaudojimo būdai, tobulinamos įstatymo nuostatos. Autoriaus balsas, tobulinant autorių teisių įstatymą ir kolektyvinę autoriaus teisių administravimo sistemą, yra labai svarbus. Todėl menininkas turi žinoti, kokias teises turi dabar, ir ko galėtų siekti ateityje.

Pirmasis projekto pristatymas ir klausimų-atsakymų sesija su autorinių teisių ekspertėmis Gabriele Naprušiene ir Gabriele Vorobjoviene įvyks jau rytoj, lapkričio 29 d., 14 val. LDS būstinėje, Vokiečių g. 4/2, Vilniuje.

Kiti susitikimai numatomi gruodžio 5 d., pirmadienį, 17 val. LDS būstinėje Klaipėdoje (Bažnyčių g. 6) bei gruodžio 6 d., antradienį, 18 val. LDS Kauno skyriuje (Drobės g. 62).


Menininke, Tu turi tai žinoti!


Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba


Plačiau apie projektą čia


LDS informacija

Comments


bottom of page