top of page
Ieškoti

Vladimiro Mackevičiaus personalinė paroda „WARning“


.

ŠV. JONO GATVĖS GALERIJOJE, Vilniuje, kovo 10 dieną, be atidaromojo renginio pradės veikti tarptautinėje meno erdvėje dirbančio menininko Vladimiro Mackevičiaus personalinė paroda „WARning“.


Parodoje menininkas metaforiškai analizuoja spąstų sąvoką ir kliūtis, su kuriomis žmogus susiduria siekdamas neprarasti žmogiškumo.


V. Mackevičius, šiuo metu savo kūryboje daugiausia dėmesio skiria “readymade” technikoms, gilinasi į žmogaus psichologijos aspektus pokyčių pilnoje ir kasdien sparčiai besikeičiančioje, nenuspėjamoje aplinkoje. Parodoje pristatomi kūriniai atspindi vis didėjantį žmogaus ryšį su skaitmeniniu pasauliu, kuriame jausmai kuriami dirbtinai ir juose lengva pasiklysti, kuris atitolina žmogų nuo savęs paties. Individas, laviruodamas tarp virtualaus ir tikrojo pasaulio, pradeda gyventi dvigubą gyvenimą.


Informacijos gausa ar net perdozavimas, pasirinkimo platybės dar labiau apsunkina ir taip pasimetusį individą. Paroda „WARning“ – tai įspėjimas apie didėjančią atskirtį ir apie tai, kas yra tikra, apie meilę, apie laiko vertybę ir pasaulio išgyvenimą gyvai, pilna širdimi.


Paroda „WARning“ yra apie TAIKĄ: harmoningą buvimą su savimi ir aplinka. Tai tarsi perspėjimas apie visapusį pusiausvyros praradimą. Karas ir įspėjimas - toks žodžio ir parodos pavadinimo junginys, atkreipiantis dėmesį kaip greitai pasaulis gali prarasti brangiausią dalyką - taiką.


Vladimiras Mackevičius aktualijų menininkas, jo laikas - dabartis, veiksmai ir išgyvenimai vykstantys šalia, visuomet esamajame laike. Menininkas lyg „karštų taškų“ korespondentas visuomet veržiasi į pirmąsias stebėtojo gretas. Antimilitaristinė, politinių manipuliacijų tema jo kūryboje užima itin svarbią vietą.


Tarptautinėje meno erdvėje dirbančio vilniečio menininko kūryba prisotinta filosofinių svarstymų, dabarties refleksijų bei ironiško požiūrio į gyvenimo detales. V. Mackevičius yra surengęs per 25 personalines parodas Vilniuje, Berlyne, Barselonoje, Kijeve, Batumyje ir kt. Autoriaus kūrinių yra įsigiję Lietuvos, Ispanijos, Maltos, Norvegijos, Sakartvelo meno kolekcininkai ir muziejai.


Parodos kuratorė, menotyrininkė

Jolita MieželaitienėV.Mackevičiaus paroda „WARning“ galerijoje veiks nuo kovo 10 iki kovo 26 dienos, nuo 12 iki 19 val . II-IV.


ŠV. JONO GATVĖS GALERIJA (Šv. Jono g. 11, Vilnius).

Galerijos darbo laikas: II-V 12-19 val. VI 12-16 val.

Daugiau apie V. Mackevičių: https://www.instagram.com/vladimir_mackevich/


Daugiau apie galeriją: http://www.svjonogatvesgalerija.lt/


El. paštas: sv.jono.galerija@gmail.com

Comments


bottom of page