top of page
Ieškoti

Aido Bareikio, Žilvino Kempino, Juliaus Ludavičiaus ir Ievos Martinaitytės-Mediodijos paroda „4XGB“


Spalio 13 dieną, 18 valandą, galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) vyks žinomų menininkų Aido Bareikio, Žilvino Kempino, Juliaus Ludavičiaus ir Ievos Martinaitytės-Mediodijos parodos „4XGB“ atidarymas. Keturiose pavadinimo raidėse autoriai užkodavo – „ketveriukė buvusiųjų „Gerųjų blogybių“.


Aidas Bareikis

„Gerosios blogybės“ – grupė 1992-aisiais įkurta jaunųjų menininkų, legendinio Kęstučio Zapkaus kurso studentų. „Gerosios blogybės“ drąsiai eksperimentavo ir laužė nusistovėjusias normas – jie buvo svarbus reiškinys to meto Lietuvos meniniame gyvenime. Šioje parodoje pirmą kartą po trisdešimties metų keturi Niujorke gyvenantys ir kuriantys buvę grupės nariai, šiandien jau žinomi ir pripažinti menininkai susitinka bendram projektui.Aidas Bareikis (g. 1967 m.) – 1993 m. baigė Vilniaus dailės akademiją, 1997 – Hunterio koledžą Niujorke. Menininkas kuria instaliacijas iš panaudotų daiktų. Jo kūriniai efektingo dydžio, kuriuose yra aliuzijų į meno istoriją. Chaotiškose ryškiaspalvėse instaliacijose vaizduojamas yrančių objektų trapumas, šiuolaikinio pasaulio perversijos, baimės, nihilizmas, destrukcija. Menininkas krauna ir apvynioja kultūrinius objektus audiniais ir virvelėmis, kurdamas altorių primenančius asambliažus, apipiltus dažais ir pusiau atpažįstamomis šiukšlėmis.


Žilvinas Kempinas. FLUX, 2009

Žilvinas Kempinas (g. 1969 m.) 1993 m. Vilniaus dailės akademijoje įgijo tapybos bakalauro laipsnį, vėliau baigė tarpdisciplininių studijų magistro studijas Niujorke. Kempinas naudoja netradicines medžiagas aktyviems ir dinamiškiems meno kūriniams: instaliacijoms, kinetinėms ar minimalistinėms skulptūroms ir optiniam menui. Daugelyje savo darbų Kempinas naudoja filmų juostą. Tai, kad menininkas pasitelkia gamtos dėsnius, oro vėją ir gravitaciją, galima suvokti kaip tam tikrą skulptūros lauko išplėtimą.Julius Ludavičius. Loophole, 2016

Julius Ludavičius (g. 1969 m.) 1993 m. baigė Vilniaus dailės akademiją, 1997 m. – Hunterio koledžą Niujorke. Atvykęs į JAV J. Ludavičius daugiausia dėmesio skyrė tapybai. Apie savo darbus menininkas kalba: „Mano paveikslai dažniausiai yra pusiau abstraktūs. Bendra struktūra yra abstrakti, tačiau detalės, ypač žiūrint iš arti, yra realistiškos, tarsi antros mintys, abejonės, haliucinacijos, sapnai ar prisiminimai. Mane visada domino netradiciniai drobės formatai. Dauguma mano darbų tokie – keistų, netaisyklingų formų, kartais su skylėmis ir akmenimis.“Ieva Mediodia. Raudonas kambarys, 2016

Ieva Martinaitytė-Mediodia (g. 1968 m.) 1993 m. baigė Vilniaus dailės akademiją, o 2001 m. baigė tapybą Niujorke. Ievos Mediodia paveikslai primena visatą arba interneto erdvę. Pati autorė pastebi, kad kurdama paveikslus ji jaučiasi tarsi kompiuterinės erdvės simuliakrų absorbuota žaidėja – tarpinėje vietoje tarp senojo ir naujojo, virtualaus ir realaus pasaulio. „Kai pradedu tapyti ir piešti, noriu, kad drobės plotas būtų kaip filmas, kad atrodytų, jog viskas juda, sukasi, kvėpuoja. O tai padaryti dvimatėje erdvėje gana sunku. Viskas, ką matote mano darbuose, yra tarsi mano sąmonės žemėlapis“.


Parodą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.

Paroda galerijoje „Meno parkas“ veiks iki lapkričio 19 dienos.


Galerija „Meno parkas“

Rotušės a. 27, LT-44279 Kaunas, Lietuva

galerija@menoparkas.lt

www.menoparkas.lt

Comentários


bottom of page