top of page
Ieškoti

Almyros Weigel 30 metų kūrybos paroda „Ar esu, kas esu?“
Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Kauno paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune, vasario 29 d., ketvirtadienį, 17 val. kviečiame į šiuolaikinės menininkės Almyros Weigel (Lietuva–Vokietija) 30 metų kūrybos parodos „Ar esu, kas esu?“ atidarymą.


Almyros Weigel kūryba apima platų temų spektrą: nuo informacijos, atminties, ekologijos klausimų iki atskiro žmogaus vidinio nerimo, kai tyloje savęs paklausiama: „ar esu, kas esu“? Ir pačiai kūrėjai tai nėra tuščia frazė. „Privalome šito savęs klausti, atrasti laiko mąstyti, kad informacijos gausa ir įvairovė nenublokštų į vidinę sumaištį. Esu menininkė, stebinti ir reflektuojanti aplinką, priimanti visas gyvenimo puses ir tikinti, kad šviesioji pusė yra stipresnė už tamsiąją“, – sako menininkė.


Svarbus Almyros Weigel kūrinių bruožas – išsaugota jų tekstiliška prigimtis. Ji dirba su pačios sukurtomis medžiagomis, eksperimentuoja su būvį lengvai keičiančia materija – popieriumi, plastiku, silikonu, kava, prieskoniais, klijais. Menininkė yra atradusi novatoriškų paviršiaus formavimo būdų. Tai unikali „karštų klijų“ technika, „laikraštiniai siūlai“, iš spaudos popieriaus formuojamos didžiulės skulptūriškos formos. Rankų darbas, nuolatinis ieškojimų procesas ir netikėti formų dariniai, išgauti jungiant ir perdirbant, Almyros Weigel kūryboje yra įgavę konceptualios meninės veiklos prasmę.


Suvokdama visa ko trapumą, menininkė nesiekia savo kūrinių amžinumo. Kai kurie šios parodos kūriniai, jai pasibaigus, bus sunaikinti. Veiksmas nebus viešas. Jau įvykusias parodas šioje ekspozicijoje primena kolona su buvusių instaliacijų pelenais. Iš tiesų autorė tarsi klausia, „ar esame, kas esame, ir kuo gi dar būsime?“ Almyros Weigel kūryba – intriguojantis švelnumo ir radikalumo junginys. Tai ir taiklus paveikslas šiuolaikinio pasaulio, kuris trokšta gėrio ir grožio, bet nuolat kažką naikina.


Almyra Weigel (Bartkevičiūtė) – šiuolaikinio meno kūrėja, dirbanti eksperimentinės tekstilės ir tarpdisciplininio meno srityse. Meninį išsilavinimą ji įgijo Vilniaus dailės akademijos Kauno dailės institute, apie dešimt metų jame dėstė. Nuo 2001 m. gyvena Berlyne, o jos kūryba įvairiomis formomis skleidžiasi ir Vokietijoje, ir Lietuvoje.


Menininkė yra apdovanota Europos tekstilės meno trienalės „Globali intriga“ Rygoje garbės diplomu (2007), nominuota Neuköllno meno premijai Berlyne (2018), keletą kartų apdovanota Lietuvos kultūros tarybos stipendijomis. 2019 m. Almyra Weigel tapo Lietuvos dailininkų sąjungos Auksinio ženklelio, skiriamo kolegų menininkų, savininke.


Kovo 10 d. 15 val. parodos erdvėje vyks Almyros Weigel ir Kauno šokio teatro „Aura“ bendras projektas-performansas „Visa, ko mums reikia, yra meilė“.


Parodos kuratorė: prof. dr. Rasa Žukienė


Parodos architektas: Linas Tuleikis


Parodos dizaineris: Darius Petreikis


Parodos organizatoriai: Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius


Parodos partneriai: Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinė mokykla, Šokio teatras „Aura“, tekstilės studija „Gijų sodai“, Kauno diena (informacinis partneris)


Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba


Paroda veiks: 2024 02 29 – 04 28


Parodos atidarymo renginys nemokamas, kitomis dienomis su muziejaus lankytojo bilietu.

Comments


bottom of page