top of page
Ieškoti

Dainiaus Trumpio kūrybos paroda „Ėjimas atbulomis“ Pamėnkalnio galerijoje


Gegužės 5 d., penktadienį, 18 val. Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) atidaroma menininko Dainiaus Trumpio kūrybos paroda „Ėjimas atbulomis“.


Naujojoje parodoje, kaip ir ankstesnėse menininko kolekcijose, kompozicijos paremtos autoriaus asmeninėmis patirtimis ir praeities refleksijomis, kurios kartais paliečia psichologines vaizdų atsiradimo šaknis. „Tam tikra prasme, užsiiminėju savo sąmonės archeologija. Analizuoju ir gilinuosi į vizualinę atmintį, jos pėdsakus mūsų sąmonėje ir šiek tiek prisiliečiu prie archajiškų mitų sistemos. Taip pat mane domina įvairių kultūrų ir mažumų politinė bei socialinė istorija.


Stebiu ir tyrinėju tai, kas vizualiai išlieka mano atmintyje, mūsų kolektyvinėje sąmonėje ir pasąmonėje, kaip vaizdai išsikreipia bei kinta ir kiek jie atitinka tikrovę. Bandau rasti vizualinius ir kalbinius ryšius tarp mūsų asmeninių patirčių, skirtingų kultūrų ir visuomenių, sudėlioti įvairių kultūrinių sluoksnių ir požiūrių fraktalus, pabandyti suformuoti tai į vieną struktūrą, kuri leistų vystytis ir tobulėti.


Taip pat parodoje galima pamatyti keletą kūrinių iš kolekcijos „Linijos“, kurioje domiuosi migracija, įsivietinimu / išsivietinimu. Skirtingų šalių ir miestų charakteristikos skiriasi intensyvumu ir sluoksniškumu, tačiau vieta bendrine prasme yra labai lokalizuota, t. y. vietos ypatybės formuojamos iš įvairių galios ir žinių tinklų. Ir būtent dėl to, kad jos yra sukonstruotos, kyla galimybė permąstyti kintančius santykius tarp vietos, erdvės, subjekto, proceso, vietovių, tapatybių ir jų poveikio vienas kitam“ (Dainius Trumpis).Dainiaus Trumpio kūrybos paroda „Ėjimas atbulomis“ Pamėnkalnio galerijoje vyks iki birželio 1 d. Parodos lankymas – nemokamas.


Parodos rengėjas: Pamėnkalnio galerija.


Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga.


Comments


bottom of page