top of page
Ieškoti

Dieter Mammel (DE) paroda „Tranzitas“


Birželio 2 d. (ketvirtadienį) 18 val., galerijos „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) antrame aukšte atidaroma Dieterio Mammelio paroda „Tranzitas“.


Dieter Mammel (DE) yra tapytojas kuriantis Berlyne ir Frankfurte prie Maino. Menininkas yra kilęs iš pabėgėlių šeimos, Antrojo pasaulinio karo metu palikusios Banat regioną (tai istorinė teritorija tarp Rumunijos, Serbijos ir Vengrijos). Daugelį meto jo kūryba plėtojosi būties „tarp“ temoje – tarp kultūrų, kelionėje, skrydyje, tarp asmeninių ryšių, o pasirinktoje kūrybos technikoje – tarp tapybos ir piešinio. Tapytojas kuria didelio formato paveikslus ant drėgnos drobės naudodamas tušą. Ši ypatinga technika tapo jo atpažįstamu stiliaus bruožu.


„Meno parko“ galerijoje Dieter Mammel kūryba bus pirmą kartą pristatyta Lietuvoje – ekspoziciją sudaro apie 30 daugiausiai pastaraisiais metais sukurtų paveikslų. Parodos proga yra išleistas katalogas "Transit" („Tranzitas“) pristatantis ir ankstesnius šios serijos kūrinius. Šia paroda pradedamas parodų turas – nusitęsiantis į Olandiją ir sugrįšiantis į Vokietiją.


„Tapytojas Dieteris Mammelis išsaugo romantinį pasakojimą vaizdais – kaip istoriškumo jausmą, savipratos laike galimybę, ir kaip savaip idealizuotą – jausminį santykį su tikrove, pripildytą moralinio jautrumo ir dėmesingumo. Čia neieškoma kažko specialiai šiuolaikiško, nepasiduodama pasyviai simbolių cirkuliacijai, tad jo vaizdavimo prieiga įdomi kaip autentiška istorinio romantizmo manifestacija. Persiformuojančiame vaizdų sraute vienu metu – ir sena, ir nauja, intymu ir universalu, racionalu ir vizionieriška, o tai išreiškia individualią ir kartu daugialypę tikrovės patirtį. Tikrovė nepasirodo tiesmukai, vaizdai kinta, atverdami tai tragišką, tai džiugią jos patyrimo galimybę. Tas vyksmas – tie romantinės jausenos ženklai įtraukia žiūrovą.“

- Agnė Kulbytė


Parodų ciklas rengiamas bendradarbiaujan su Galerie Hübner&Hübner, Frankfurtas prie Maino ir Galerie Maurits van de Laar, Haga.Dėkojame: Kaunas Hotel, Domus Maria Vilnius.


Nuotrauka | © Dieter Mammel. Troubled Times („Neramūs laikai“). 2021. Drobė, tušas. 190 x 190 cm.


Paroda galerijoje „Meno parkas“ veiks iki birželio 30 d.Galerijos darbo laikas: II-V 11:00–18:30 ❖ VI–VII - 11:00–16:00 ❖ I - nedirbameGalerija „Meno parkas“

Rotušės a. 27, LT-44279 Kaunas, Lietuva

galerija@menoparkas.lt

www.menoparkas.lt

Comments


bottom of page