top of page
Ieškoti

Eglės Norkutės kūrybos paroda DECISION MAKER Pamėnkalnio galerijoje


E. Norkutė, SO MUCH ABOUT US, 2021, 79x116 cm, 40x30 cm, specialios formos porėmis, drb., al., aerozoliniai dažai, aliuminis.

Balandžio 12 d., antradienį, 18 val. Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) atidaroma Eglės Norkutės kūrybos paroda „DECISION MAKER“.


Eglės Norkutės paroda „Decision Maker“ (liet. „Sprendžiantis“) sulydo tapytojos kūrybinius ieškojimus ir jos reakciją į dabarties aktualijas. Neramioje kasdienybėje menininkė bando įžvelgti ją lemiančio sprendžiančiojo elemento buvimo (ne)galimybę, tikrindama įvykių ir reiškinių priežastingumo ryšius ir ieškodama jiems alternatyvų. Tapytoja klausia, ar sprendimus priima aukštesnė jėga, o galbūt sprendžiančiųjų nėra ir viską lemia atsitiktinumai? Savo abejones ji čia pat perkelia į tapybą: kas yra tikroji sprendžiančioji čia, parodos realybėje, – savęs pačios apsėsta kūrėja, ar viską apimanti tapyba? Stebint menininkės tapančiojo „aš“ įtampas tarp pastangų kontroliuoti ir leistis kontroliuojamai, pragmatiškumo apraiškų ir eskapistinių dvasingumo paieškų, ryškėja ne tik autoportretinės parodos ištakos, bet ir šiuolaikinės visuomenės kolektyvinės reprezentacijos siekis.


Apmąstydama pandemijos ir karo atvertą įtrūkį tarp netolimos praeities ir šiandieninės realybės bei jo akivaizdoje išgyvendama nerimą dėl civilizacijos (pa)likimo, savo darbuose E. Norkutė gretina ir supina išnykusių senovės civilizacijų meno motyvus su dabartinės kultūros ženklais. Jos kūryboje vienas šalia kito atsiranda kasdienės buities detalės ir meniniai artefaktai, žemiška dimensija maišosi su metafiziška, pasaulietiniai elementai – su sakraliomis citatomis. Skolintus vaizdus ji jungia į chaotišką, eklektišką, tačiau tuo pat metu savitiems vidiniams dėsniams paklūstančią visumą. Besiklostantis parodos pasakojimas kuria universalią, belaikę, o tuo pat metu tvirtai suaugusią su mūsų laiku, mitologiją.


E. Norkutė, I'LL BE WHATEVER YOU WANT ME TO BE, 2021, specialios formos porėmis, drobė, aliejus, 29x23 cm

Kaupdama ir organizuodama vaizdiniją E. Norkutė archyvuoja pačią kultūrą, viena vertus, atrasdama joje savinaikos ženklus, tačiau kartu užsimindama apie regeneracijos, atgimimo viltį. Skirtingų E. Norkutės kuriamo archyvo objektų bendrabūvyje kuriasi naujos reikšminės jungtys, menininkės siūlomus naratyvus suliejančios su žiūrovo asmeninėmis patirtimis bei nuojautomis ir taip išsišakojančios į daugybę galimų pasakojimų krypčių. Vienijančiu elementu tampa parodos scenografija, įtraukianti atskirus darbus į jai (ne)pavaldžių tapybinių aplinkybių sūkurį, o ekspoziciją paverčianti efemerišku šešėlių ir atspindžių teatru – tarsi mėginant suteikti pavidalus bevardžiams dievams ir meno istorijos vaiduokliams.


Eglės Norkutės kūrybos paroda DECISION MAKER Pamėnkalnio galerijoje vyks iki gegužės 14 d.


Parodos lankymas – nemokamas.

Parodos rengėjas: Pamėnkalnio galerija Teksto autorė: Justina Augustytė Grafinis dizainas: Rita Raziūnaitė Partneris: The Rooster Gallery Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga


Galerijos darbo laikas: II–V 11–19 val., VI 11–16 val.

Commenti


bottom of page