top of page
Ieškoti

Galerijoje „Meno parkas“ atidaroma menininko Roberto Antinio paroda „Knyga“


Kovo 4 d. 18 val., galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) atidaroma menininko Roberto Antinio paroda „Knyga“.


Robertas Antinis mėgsta kurti knygas: džiaugiasi raidžių formomis ir garsų, kuriuos juos žymi, ritmais. Ypač, kai jie sugula į istorijas virstančias tekstais, kurie, savo ruožtu, vėl ėmę pintis su vaizdais, įgauna kūną ir virsta autorinėmis knygomis, kurių Robertas yra išleidęs net keturias. Niekas nežino, kiek jų dar pasėta ar užsimezgę laukia savo galimybės menininko dirbtuvėse ar fantazijose. Šį kartą galerijoje „Meno parkas“ žiūrovas papuls į patį dar vienos būsimos, o gal ir ne, meninės „Knygos“ vidų, kurios vizualus pristatymas – paroda išsiplėtusi per visus tris galerijos aukštus.


Kurdamas instaliaciją Robertas Antinis renkasi efemeriškas medžiagas, nes „Knyga“ dar nėra parašyta, o autorius mėgaujasi abejonėmis. Už kūrinio formą, menininką labiau domina jo sukeltas pojūtis, kurio apčiuopiamybė ir išlikimas – lyg sniego gniūžtė tirpstanti žmogaus rankoje, kaip sakė pats autorius. Menininkas dar net nėra įsitikinęs, ar nori tą „Knygą“ parašyti. Nes ji – tarsi pats gyvenimas, kur sprendinio nėra, vien tik abejojimai. „Knyga“ nėra teiginys. Ji lyg palikta atvira mintis, kuri prašosi būti pratęsta žiūrovo. Robertą Antinį domina santykis tarp jo ir pratęsėjo, tarp vaizdo ir žodžio. Tai tarsi ateities spėjimas, kai viskas yra procesai ir galimybės.


Pirmajame aukšte žiūrovai aptiks autoriaus dienoraščius. Čia autorius ir tyrėjas, ir tyrimo įrankis, ir tyrimo objektas. Patyrimo skysčiai ir reakcijos tampa duomenimis. Tyrinėjamas „Knygos“ embrionas.


Antrajame aukšte suvokėjai – skaitytojai atsidurs šalia savęs pačių – patys tapdami kūriniu ir jo kūrėjais, tuo pačiu praplėsdami sampratą apie kūrinį ir jo sukūrimą. Galės stebėti save iš šalies.

Trečiajame – knyga ims skaityti žiūrovą.


Jei knyga, pačia tradiciškiausia šio žodžio prasme, būtyje sukuria atsišakojimą – praplečia gyvenimą istorijomis ir žiniomis, tai Roberto Antinio „Knyga“ apgręžia ir įtraukia vidun. Siūlo pa(si)žiūrėti į save, kaip į personažus, savo istorijos veikiančiuosius asmenis, kuriančius ir tampančius dabar. Autorius niekuo neįpareigoja – leidžia ją rašyti savaip.


Robertas Antinis – skulptorius, video, instaliacijų, performansų, hepeningų kūrėjas. Gimė 1946 m. Kaune. 1965 m. baigė taikomosios dailės mokyklą Rygoje. 1970 m. baigė pramoninės dailės studijas Latvijos dailės akademijoje. Po studijų grįžo į Kauną, dėsto Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete. 1989–2009 m. dalyvavo grupės „Post Ars“ veikloje. Apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija (2002), Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu, Karininko kryžiumi (2002). Lietuvos dailininkų sąjungos narys (1974), Latvijos skulptorių centro garbės narys (1999).


Paroda galerijoje „Meno parkas“ veiks iki 2022 m. kovo 27 dienos.
Galerijos darbo laikas: II–V 11:00 – 18:30 ✦ VI–VII 11:00 – 16:00 ✦ I nedirbame


Galerija „Meno parkas“

Rotušės a. 27, LT-44279 Kaunas, Lietuva

galerija@menoparkas.lt

www.menoparkas.lt

Comments


bottom of page