top of page
Ieškoti

Gretos Virzbickytės tapybos paroda „Daiktų atmintis: mėlynumo variacijos“

© Greta Virzbickytė

Birželio 21 - rugsėjo 16 dienomis Business Stadium Gallery (Šeimyniškių 19 B., Vilnius) veikia Gretos Virzbickytės tapybos paroda „Daiktų atmintis: mėlynumo variacijos“.

 

Parodoje pristatau tapybos darbų ciklą, kuriame mėlynai spalvai suteikiu pagrindinio veikėjo vaidmenį. Užaugau mėlyname kambaryje, todėl mėlyna spalva man yra ne tik reikšminga, bet kelia malonias vidines asociacijas, iš kurių semiuosi įkvėpimo tapydama. Šią spalvą mano žvilgsnis dažniausiai fiksuoja aplinkoje, ją dažniausiai pastebėdavau ir vaikystėje. Nors nesu pirmoji teigdama, kad tapyba man yra būdas išreikšti savo sielą, bet tikiu, kad mėlyna spalva yra mano sielos spalva, kuri apjungia viską, kas man brangu ir svarbu.


Tapybos darbuose siekiau atskleisti  savo emocinį santykį su mėliu, leisdama mėlynai spalvai  pulsuoti, suteikdama jai begalybės įvaizdį. Naudodama dideles drobes, stengiausi ne tik perteikti mėlynos gylį, bet ir leisti jai išsilaisvinti, atsikratyti ribų  ir atsiskleisti visa didybe. Kurdama neturiu griežto plano, savo kūrybiniam impulsui leidžiu laisvai evoliucionuoti ir plėstis, leidžiu atsidaryti ne tik mano vidiniams pasauliams, bet ir pasauliui, kurį mėlynos dėka tyrinėju ir išgyvenu. Šis tapybos darbų ciklas yra ir mano dialogas su atmintimi ir mano praeities prisiminimų interpretacija.

 

Greta Virzbickytė

Comments


bottom of page