top of page
Ieškoti

Klaipėdos galerijoje – Daivos Ložytės „(Pa)likimas“


Daiva Ložytė. Iš ciklo „(Pa)likimas“ (fragmentas), 2022. Ingridos Mockutės-Pocienės nuotr.

Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus Klaipėdos galerijoje (Bažnyčių g. 6) spalio 26 d., ketvirtadienį, 18 val. atidaroma Daivos Ložytės keramikos paroda „(Pa)likimas“.


Parodoje – nuo 2017 m. kuriamas skulptūrinių kompozicijų ciklas, kuriame autorė toliau gilinasi į nuolatines savo kūrybos temas – žmogaus būsenas. Naujausi ciklo „(Pa)likimas“ darbai nuosekliai tęsia autorės kūrybinę liniją, juose kalbama apie mūsų tautos savastį įvaizdinančių ženklų svarbą. Pirmieji šio ciklo kūriniai jau buvo eksponuoti Tarptautiniame formos meno festivalyje „Faktas-Forma '19“, Baltijos šalių tarptautinėje šiuolaikinės keramikos parodoje „Pavasaris 2019“, „Pavasaris 2020“ ir „Vakarų vėjai ’20: (Ne)priklausomi“. Parodos atidaryme dalyvaus autorė ir parodos kuratorė, menotyrininkė Danguolė Ruškienė. Vokalines improvizacijas atliks Indrė Dirgėlaitė. Klaipėdos galerijoje paroda veiks iki gruodžio 2 d.


„D. Ložytė, kaip jai įprasta, toliau lieka prie žmogaus būties temos, tik šįkart žymiai praplečia analizuojamą lauką. Dabar ji koncentruojasi ne į pavienio individo jausenas, bet abstrahuoja jas iki bendrų patirčių ir gilinasi į tautos – kaip stambesnės sociumo struktūros – darinį. Nors aktualūs išlieka individualūs asmens bruožai, bet dabar svarbesnės tampa aplinkybės, priežastys nulėmusios istoriškai susidariusios žmonių bendruomenės savastį. Autorė atkreipia dėmesį į tai, kad mūsų tautą jungia ne tik bendra istorija, kilmė, žemė kurioje gyvename, kalba ir kultūra. Ši sąvoka aprėpia daug daugiau, ypač šiais laikais, kai jungiamosios grandys tampa lankstesnės ir ilgesnės, nes savo tautiečius sutinkame kone kiekviename pasaulio krašte. „(Pa)likimas“ – apie praeityje susiformavusius ženklus, simbolius ir kintančias, besimainantiems gyvenimams adaptuojamas jų traktuotes“, – teigė menotyrininkė D. Ruškienė.


D. Ložytė (gim. 1957 m.) 1984 m. baigė keramikos studijas Lietuvos valstybiniame dailės institute (dabar – Vilniaus dailės akademija). Parodose dalyvauja nuo 1983 m. Nuo 1990 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) narė, nuo 1998 m. – LDS Klaipėdos skyriaus Taikomosios dailės sekcijos vadovė. 2005 m. jai suteiktas meno kūrėjo statusas. Personalines parodas Lietuvoje ir užsienyje rengia nuo 1991 m. Autorė aktyviai dalyvauja bendrose parodose, šalies taikomojo meno pristatymuose užsienyje, kūrybiniuose pleneruose, simpoziumuose, seminaruose, įvairiuose kultūros projektuose, veda edukacinius užsiėmimus. Paskutinė jos paroda surengta Klaipėdoje – 2014 m. Klaipėdos galerijoje pristatytas ciklas „Jausenos“. D. Ložytės kūrinių įsigiję: Lietuvos dailės fondas, Tadžikistano kultūros fondas, Žemaičių dailės muziejus, privačios galerijos ir kolekcininkai Lietuvoje ir užsienyje.


Parodos kuratorė – menotyrininkė Danguolė Ruškienė.

Organizatorius – LDS Klaipėdos skyrius.


Klaipėdos galerijos darbo laikas: trečiadieniais–penktadieniais 12–19 val., šeštadieniais 11–16 val.

Valstybinių švenčių dienomis galerija nedirba.


Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie skelbiami įvairiose medijos priemonėse renginio viešinimo tikslais. Daugiau informacijos (žiniasklaidos atstovams):

Daiva Ložytė, el. p. lozyted@gmail.com, +370 623 75833

Danguolė Ruškienė, el. p. klp.galerija@gmail.com, tel. +370 650 37370

Commentaires


bottom of page