top of page
Ieškoti

Galerija „Meno parkas“ mugėje „ArtVilnius22“ pristato naujausią Patricijos Gilytės kūrybą

Galerija „Meno parkas“ šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius22“ pristato naujausią Patricijos Gilytės kūrybą. Ekspozicija apibendrinama pavadinimu „You are here“ – čia autorė pasakoja apie augalų, sąvokų ir reiškinių migracijas, inicijuotas geografinių ir vidinių pokyčių.


Eglės motyvas yra svarbus ir mėgiamas Patricijos Gilytės menininių tyrinėjimų objektas jau nuo 2007-jų. Laikui bėgant menininkė į kūrybos procesus ir meno objektus pradėjo įtraukti ir eglių spyglius, kuriuos įvairiais pavidalais galite pamatyti ir „ArtVilnius22“ mugės metu. Kaip teigia Patricija – anuomet, pastebėjus klimato kaitos pokyčius, su kiekvienais metais vis retėjantį sniegą, drėgnėjantį orą, besikeičiančią žemę, jai tapo svarbi ši tema, prie jos iki šiol dažnai sugrįžta.


Viename iš kūrinių ciklų „You are here“ P. Gilytė tušu piešia žemėlapius, kurie kelia begalinių, aiškių ribų neturinčių plotų pojūtį – kaip vėjas, oras ar gamta nepaiso valstybių ribų, taip jų neturi ir piešiniai. Šie begaliniai girių ir žalios spalvos klodai užhipnotizuoja, tad žiūrovas gauna užduotį: atrasti auksinį spyglį, sutelkti dėmesį ir sugrįžti į esamą vietą. Šis ciklas sukurtas kombinuojant skirtingas medžiagas (tušą, dažus, popierių, spyglius) bei stebint jų tarpusavio sąveika laike.


Galerijos „Meno parke“ stende taip pat pamatysite būtent šiai mugei sukurtą instaliaciją– „Nordstrom“. Tai ledkalniu pavirtęs, iš eglės spyglių sukurtas Žalgirio mūšio laukas migruojantis į Viduržemio jūrą. Šalia instaliacijos video filmas „ŽALGIRIO TRILOGIJA“ - tai trisluoksnis kūrinys, naudojantis geoduomenis, spyglius ir šviesą. Tai trijų valstybių žemę viename plote vaizduojantis video koliažas. Šie darbai inspiruoti nesenai Lietuvoje pristatyto kūrinio – „Žalgirio laukas“: „Man svarbus istorijos žinių susiejimas su dabartimi ir geografinės vietos permąstymas remiantis ne analoginiu, o skaitmeniniu formatu. Kovos, įvykusios daugiau kaip prieš 600 metų, eigą ir reikšmę tiria istorikai, dokumentuoja kartografai. Mane domina ne mūšio schema, o paviršiaus geografija, dabartinė Žalgirio mūšio vieta bei jos skaitmeninė reprezentacija.“ – P. Gilytė.


Patricija Gilytė – Vokietijoje gyvenanti ir dirbanti menininkė, 1997 m. išvykusi studijuoti į Miuncheno vaizduojamųjų menų akademijoje baigusi skulptūros studijas ir kurianti tarpdisciplininio meno srityje. P. Gilytės kūrinių yra įsigiję MO muziejus, „BMW Group“, Bavarijos meno fondas (Bayerische Staatsgemäldesammlung), Neuburgo miestas prie Dunojaus, Ulmo meno fondas „Pro arte“, Šrambergo miesto muziejus (Stadtmuseum Schramberg) ir privatūs asmenys.


Galerijos „Meno parkas“ informacija

Comments


bottom of page