top of page
Ieškoti

MENO KODAS 2022. STEBĖSENOS


/

4-OJI ALYTAUS JAUNŲJŲ KŪRĖJŲ BIENALĖ

Projekto idėjos pristatymas


Alytaus jaunųjų kūrėjų bienalė – vienas pagrindinių Alytaus dailės galerijos projektinių renginių, nuo 2014–2018 rengtų VšĮ „EGARATA“, po 4 metų pertraukos atkuriamas su nauja intencija toliau skleisti ir puoselėti Lietuvos jaunųjų profesionalių menininkų kūrybą. Įvertinus jaunųjų kūrėjų kūrybos pristatymo Lietuvoje ankstesnę specifiką, dabarties realijas, rastas esminis tokios formos ir turinio vizualaus meno vyksmo poreikio šalyje faktorius. Įvardintas reikalingumas klasikinio, įprasto ir nesudėtingo administravimo, aiškios, elementarios struktūros atviro bei numatytai tikslinei menininkų grupei prieinamo renginio, kartu visomis prasmėmis modernaus, konkurencingo, perspektyvaus ir pretenduojančio į nacionalinio statuso tęstinį kultūros ir meno projektą.


Kuruoti bienalę pakviesti gerai žinomi talentingi, charizmatiški menininkai – skulptorė Aušra Jasiukevičiūtė ir tapytojas Petras Lincevičius. Abu menininkai ne tik talentingi kūrėjai, bet ir turintys didelę meno vadybos, menotyros ir analizės patirtį tiesioginio komunikavimo su pačia pagrindine projekto dalyvių tiksline grupe - dar studijuojančiais jaunaisiais kūrėjais per akademinio lygio edukacijas, dirbant Vilniaus dailės akademijos lektoriais.


Alytaus dailės galerijos pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su Lietuvos dailininkų sąjunga, Vilniaus dailės akademija, Vytauto didžiojo universitetu, Kauno kolegija, Alytaus kolegija (rengiama) sukuria nekvestionuojamą precedentą šio projekto ilgalaikei sėkmei.


Alytaus jaunųjų kūrėjų bienalė „Meno matas 2022. Stebėsenos“ yra įtraukta į „Alytus – Lietuvos kultūros sostinė 2022“ programą.


Šio projekto (5-oji – jubiliejinė bienalė) artimiausia perspektyva - dalyvavimas 2024 m. rugsėjį–gruodį numatomo Lietuvos kultūros sezono Prancūzijoje programoje.


Tuo tikslu numatyta bendradarbiauti su šalia Paryžiaus esančiame Montrouge rengiamos tradicinės Jaunųjų Europos kūrėjų bienalės (JCE) organizatoriais ir Alytaus miesto partnerio Ruano (Rouen) atitinkamomis institucijomis, dėl galimų projektinių kultūros ir meno programų mainų.


Tikima, kad šiai idėjai bus pritarta Alytaus miesto instituciniu ir šalies aukščiausiuoju nacionaliniu lygiu.


Jaunieji Lietuvos vizualaus meno kūrėjai, maloniai kviečiami dalyvauti šiame projekte – teikti savo kūrybos darbus, atliepiančius parodos koncepciją ir kitas dalyvavimo salygose atitinkančias nuostatas. Sėkmės Jums.Meno kodas 2022. Stebėsenos_Koncepcija
.docx
Download DOCX • 15KB

Meno kodas 2022. Stebėsenos_DALYVAVIMO SĄLYGOS_Ištaisyta
.docx
Download DOCX • 25KB

Meno kodas 2022. Stebėsenos_Dalyvio anketa
.docx
Download DOCX • 19KB

Meno kodas 2022. Stebėsenos_Kūrinio metrika
.docx
Download DOCX • 27KB

Organizatorių informacija

Comments


bottom of page