top of page
Ieškoti

Romualdas Balinskas GYVASTIS


Vilniaus rotušėje lapkričio 29 d. – 2024 m. sausio 6 d. veiks Romualdo Balinsko paroda GYVASTIS.


Parodos atidarymas – lapkričio 29 d. 17 val.


Apie tą gyvastį sunku kalbėti, bet lengva liudyti. Liudyti savo gyvastimi, judesiais, potėpiais. Ta gyvastis randasi lyg iš nieko ir iš visko. Tuščiame popieriaus lape, juodame daže, ore ir vandens srovėje. Pagundą viską uždažyti juodai nuplauna vanduo, bet lieka pėdsakas – spėjęs padžiūti potėpis, lašai nutiškę netyčia, susiliejusių dėmių balos, jūros, miškai ir kloniai – gyvastingas vaizdas, užuomazga, pažadas, viltis. Iš mirties, iš pelenų, iš sąstingio ir nebūties, iš taško išsitaško gyvai gyvuojanti gyvastis. Atrodo, kad vos krebžda, nebekvėpuoja, o vis gi per atodūsius ir įkvėpimus vėl pulsuoja, virsta sėkla, šuoliu iš praeities į ateitį. Labai gera tai žinoti, patirti ir visada prisiminti.


Trumpai apie autorių:


Tapytojas, knygų dailininkas. Gimė 1959 m. Šiauliuose. 1982 m. baigė studijas Šiaulių pedagoginiame institute (dabar – Šiaulių universitetas), įgijo dailės pedagogo kvalifikaciją. 1990 m. tapo Lietuvos dailininkų sąjungos nariu. 2012 m. ir 2016 m. skirta LR Kultūros ministerijos individuali valstybės stipendija. 2019 m. apdovanotas LDS „Auksiniu ženkliuku“ Už inovatyvius plastinės kalbos ieškojimus bei talpių ir universalių temų plėtojimą.


Parodose pradėjo dalyvauti 1984 m. Po parodinio gyvenimo pertraukos 1992–2002 m., vėl aktyviai dalyvauja parodose. Surengė keliolika personalinių parodų Lietuvoje, Indijoje, Vokietijoje, įsijungė į svarbiausias lietuvių grupines parodas Lietuvoje, Vokietijoje, Estijoje.


Kūrinių yra įsigijęs Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Dailės fondas, privačios kolekcijos Lietuvoje ir užsienyje.


Vilniaus rotušės informacija

Commenti


bottom of page