top of page
Ieškoti

Slaptoji piešėjų draugija | 12 – oji paroda


Vasario 21 d., antradienį, 18 val. Lietuvos dailininkų sąjungos ekspozicijų erdvėje (Vokiečių g. 4, Vilnius) atidaroma Slaptosios piešėjų draugijos 12 – oji paroda.


Jau daugiau kaip dvidešimt metų grupė profesionalių menininkų kas savaitę piešia modelius iš natūros, gyvai. Iš pradžių tai buvo savitikslis piešinio meistrystės tobulinimas, ir tik po dešimties bendros veiklos metų buvo surengta pirmoji tokių piešinių paroda. SPD (Slaptoji piešėjų draugija) piešia ir rengia pasirodymus Lietuvos dailininkų sąjungoje, Vilniuje. Esame dėkingi už prieglobstį ir kartą per metus paruošiame naujausių darbų ekspoziciją. Kasmetinės parodos – peržiūros tapo tradicija, daugėjo piešėjų, didėjo žiūrovų būrys. Jausdami augantį susidomėjimą figūratyvaus piešinio menu, mes išleidome antrą klajojančią po Lietuvos miestus parodą. Ji supažindins su SPD Panevėžio, Šiaulių ir Klaipėdos meno mylėtojus. „Slaptosios piešėjų draugijos“ parodai Vilniuje paruošėme antrą piešinių kolekciją, nes dėl atidėto atidarymo ji startuoja vėliau, nei paroda Panevėžyje. Vis dėlto tai 12 – osios kasmetinės parodos – peržiūros dalis.

Šią piešinių parodą gali aplankyti kiekvienas, bet skirta ji ne visiems - tik tiems, kurie nėra iškritę iš Europos dailės konteksto ir supranta piešinio iš natūros reikšmę ir įpatumus. Apnuoginto žmogaus piešimas – atskiras skyrius meno istorijoje, susijęs su nuolatine kova dėl menininko teisės laisvai kurti ir viešinti savo kūrybą.


Piešti žmogaus figūrą iš natūros – sudėtingiausias menininko meistriškumo išbandymas. Vienas piešinys gali būti anatomiškai teisingas, bet nuobodus, neišraiškingas. O kitas, gal ir ne be priekaištų, bet unikalus, charizmatiškas, įsimintinas. Modelių vaidmuo procese itin svarbus – jie neišsenkantis įkvėpimo šaltinis. Neginčytinai užburiantis yra ir pats piešimo procesas - kuo sudėtingesnis rakursas ar netikėta poza, tuo įdomiau išspręsti galvosūkį, pateikti savo įtaigų variantą. Ir, kartais, kaip prizą išsinešti tą unikalų piešinį, kuris išsiskiria iš daugelio kitų.


Paroda veiks iki kovo 17 d.


Paroda yra Lietuvos dailininkų sąjungos kūrybinės programos dalis.

Organizacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


bottom of page